ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grzegorz Wacławek ponownie prezesem spółki Węglokoks Kraj
14.06.2019r. 17:59

Grzegorz Wacławek pokieruje zarządem spółki Węglokoks Kraj w kolejnej trzyletniej kadencji - zdecydowała w piątek rada nadzorcza tej górniczej firmy, do której należy kopalnia węgla kamiennego Bobrek-Piekary.

W piątek rozstrzygnięto postępowanie kwalifikacyjne na nowy zarząd spółki. Na drugą kadencję, obok prezesa Wacławka, wybrany został również Andrzej Malesza, który będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. technicznych. Wiceprezesem ds. handlowych została natomiast Anna Malcherczyk-Kulik. Swoją kadencję nowy zarząd rozpocznie po walnym zgromadzeniu wspólników.

Należąca do grupy Węglokoksu spółka Węglokoks Kraj, do której należy kopalnia Bobrek-Piekary, wyprodukowała w minionym roku 2,5 mln ton węgla, osiągając 753 mln zł przychodów. Wartość wskaźnika EBITDA wyniosła ok. 96 mln zł - informował w maju Węglokoks.

Grzegorz Wacławek od 23 lat związany jest z zakładami dziś należącymi do Węglokoksu Kraj. W maju 2013 r. został dyrektorem tej spółki ds. zarządzania, a w listopadzie 2016 r - jej prezesem.
Również wiceprezes Andrzej Malesza większość swojego zawodowego życia związany był z zakładami Węglokoksu Kraj. Jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geologii Akademii Górniczo-Hutniczej. Przeszedł wszystkie szczeble górniczej kariery, od stażysty, przez kierownika działów, do dyrektora ds. produkcji w kopalniach Bobrek i Piekary. Od 2016 r. jest wiceprezesem Węglokoksu Kraj ds. Handlowych.

Anna Malcherczyk-Kulik to absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Pracę rozpoczęła w kopalni Pokój w Rudzie Śląskiej, od 2015 r. pracuje w spółce Węglokoks Kraj, gdzie rok później została dyrektorem ds. zamówień, przetargów i audytu wewnętrznego.

Węglokoks Kraj należy do grupy kapitałowej katowickiego Węglokoksu - spółki aktywnej w branżach górniczej (jest m.in. głównym akcjonariuszem PGG), energetycznej, hutniczej i logistycznej. W 2018 r. Węglokoks wyeksportował 1,3 mln ton węgla, 1,6 mln ton sprzedał w kraju, a 1 mln ton zaimportował oraz sprzedał na innych rynkach w ramach tradingu. Przychody grupy sięgnęły 2,6 mld zł, a wskaźnik EBITDA osiągnął wartość 101 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE