ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś poszukuje alternatyw dla zanieczyszczonej ropy z Rosji
17.06.2019r. 09:08

Problemy zanieczyszczonej ropy z Rosji skłonił Białoruś do poszukiwania alternatywnych źródeł dostaw. Kazachstan to opcja możliwa tylko za zgodą Rosjan. Alternatywa to własne zasoby, ale wydobycie musiałoby istotnie wzrosnąć - czytamy w BiznesAlert.pl.


Premier Białorusi Aleksander Turczyn spotkał się ze swoim kazachskim odpowiednikiem Askarem Maminem. Ambasador Kazachstanu w Białorusi Jermuchamet Jertysbajew powiedział, że jego kraj może dostarczyć ropę rafineriom białoruskim, ale potrzebowałby zgody Rosji na przesył przez jej terytorium.

Agencja BelTa przypomina, że prezydent Aleksandr Łukaszenka wskazywał Kazachstan jako potencjalne alternatywne źródło dostaw ropy z Rosji. W kwietniu doszło do zanieczyszczenia dostaw ropy słanych ropociągiem Przyjaźń, przez co musiało dojść do czasowego zatrzymania przesyłu przez Białoruś do Polski i Niemiec.
Alternatywa to własne zasoby ropy. Ministerstwo surowców naturalnych Białorusi przekonuje, że zapasy tego surowca pod powierzchnią białoruską przy obecnym poziomie wydobycia wystarczą na 30-32 lata dostaw. Wydobycie jest obecnie nieznaczne a nowe odkrycia pozwalają jedynie utrzymać je na obecnym poziomie. Przyznaje, że znajdują się tam także zapasy gazu łupkowego, ale obecnie ich wydobycie nie jest opłacalne - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz/Oilcapital.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE