ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ministerstwo Energii planuje na sierpień publikację szczegółów dotyczących aukcji mocowej na 2024 rok
17.06.2019r. 12:48

- Na początku sierpnia Ministerstwo Energii chce wydać rozporządzenia określające wolumeny jakie będą dostępne na aukcjach rynku mocy w 2019 roku - powiedział Tomasz Świetlicki, dyrektor Departamentu Elektroenergetyki i Ciepłownictwa w Ministerstwie Energii podczas Dorocznej Konferencji Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej. Patronem medialnym wydarzenia jest BiznesAlert.pl

Podkreślił, że w kwietniu Polskie Sieci Elektroenergetyczne przedstawiły propozycje aukcji głównej na dostawy w 2024 roku oraz aukcji dodatkowych na 2021 rok. - W maju odbyły się niewiążące posiedzenia niezależnego zespołu ds. opiniowania parametrów aukcji. Efektem jego prac mają być rekomendacje dla kierownictwa resortu, dotyczące parametrów aukcji głównej przeprowadzonej w 2019 roku oraz aukcji dodatkowych przeprowadzanych w 2019 roku - stwierdził.

Zapowiedział, że koło 8 sierpnia ma zostać wydane odpowiednie rozporządzenie.
Podkreślił, że zapisy tzw. pakietu zimowego uniemożliwiają finansowanie jednostek emitujących więcej niż 550 g CO2/kWh oraz 350 kg CO2 w skali roku z rynku mocy. - Mając na uwadze, że w 2020 roku planowana jest aukcja mocy na 2025 rok wymagane jest przygotowanie zmian zapisów ustawy o rynku mocy wraz z pogłębioną analizą skutków dla jego dalszego funkcjonowania oraz wpływu na bezpieczeństwo dostaw oraz koszty dla odbiorców energii - mówił dyrektor Świetlicki.

- Do końca roku mamy czas, aby przygotować odpowiednie zmiany. Resort energii już prowadzi prace w tym zakresie - dodał cytowany przez BiznesAlert.pl dyrektor.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE