ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siemens doda bateryjny magazyn energii do remontowanej turbiny gazowej w zakładzie w Schwarzhelde
17.06.2019r. 15:32

Siemens poinformował o remoncie, jaki ma zamiar przeprowadzić w należącym do firmy BASF zakładzie w Schwarzhelde, w Niemczech. Oprócz samego remontu gazowej elektrowni przemysłowej, Siemens doda bateryjny magazyn energii mający współpracować z elektrownią - czytamy w BiznesAlert.pl.

Planowany remont zakłada wymianę jednej z dwóch turbin gazowych innego producenta, będących częścią układu gazowo-parowego, na wysokosprawną turbinę SGT-800 o mocy 57 MW. Oprócz tego, do całości zostanie dodany bateryjny magazyn energii do współpracy z elektrownią. Dzięki zastosowaniu magazynu energii elektrownia zyska możliwość blackstartu nawet w przypadku awarii sieci przesyłowej i konieczności pracy wyspowej, zapewniając zasilanie zakładu przemysłowego w każdych warunkach. Oprócz tego, zwiększy się elastyczność zmiany obciążenia elektrowni dostępna dla operatorów, znacznie zwiększy się prędkość rozruchu turbiny, a magazyn przejmie na siebie także bilansowanie mocy, odciążając w ten sposób elektrownię gazową.
Oprócz umowy remontowej, Siemens podpisał 15-letnią umowę na serwisowanie turbiny oraz całego układu. Jest to kolejna instalacja tego typu, w 2018 roku Siemens wybudował magazyn o mocy 100 MW i pojemności 400 MWh współpracujący z elektrownią gazową o mocy 640 MW w Alamitos, w Kalifornii - czytamy w BiznesAlert.pl.
Siemens/Renewables Now , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE