ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

AEI planuje zainwestować w 66 elektrowni słonecznych w Polsce
18.06.2019r. 08:50

Fundusze Atsinaujinancios Energetikos Investicijos (AEI) z Litwy oraz francuski Eiffel Energy Transition porozumiały się w sprawie sprzedaży obligacji o wartości około 30 milionów euro. Pozyskane środki mają być przeznaczone na budowę elektrowni słonecznych w Polsce - czytamy w BiznesAlert.pl.

AEI planuje zainwestować w 66 elektrowni słonecznych w Polsce o mocy 1 MW każda. Łączna moc planowanych paneli fotowoltaicznych będzie wynosiła 65,6 MW. Projekty mają być realizowane w pobliżu Warszawy do połowy 2020 roku.

- Finansowanie budowy będzie zawsze kluczową częścią tego typu projekty. Przeprowadziliśmy już rozmowy z kilkoma potencjalnymi partnerami. Cieszymy się, ze podpisaliśmy umowę w sprawie obligacji z Eiffel Energy Transition Fund - powiedział Domas Kacinskas, manager w Infrastructure SME Fund.
Atsinaujinancios Energetikos Investicijos (Renewable Energy Investment) należy do inwestorów Lord LB Asset Management oraz Infrastructure SME Fund. Ten ostatni inwestuje głównie w energetykę odnawialną i infrastrukturę. Fundusz zarządza środkami o wartości około 70 miliardów euro.

Eiffel Energy Transition jest funduszem dla inwestorów instytucjonalnych, założonym przez Europejski Bank Inwestycyjny (EBI), ADEME oraz innych inwestorów z Europy. Zarządzają oni portfelem o wartości 1,3 miliardów euro - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Baltic Course , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE