ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PSE w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2019
18.06.2019r. 11:04

Polskie Sieci Elektroenergetyczne zajęły drugie miejsce w XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm w kategorii Paliwa, Energetyka, Wydobycie. To awans o jedną pozycję w stosunku do zeszłego roku. Spółka awansowała także w klasyfikacji generalnej i znalazła się na szóstym miejscu wobec siódmej pozycji rok temu. W tegorocznym rankingu, organizowanym przez Koźmiński Business Hub, wzięło udział 200 firm.

Strategiczne podejście PSE do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu przejawia się m.in. w uwzględnieniu tej idei w strategii biznesowej spółki, wspieraniu realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju (SDG - Sustainable Development Goals), a także wypracowanym i corocznie doskonalonym systemie raportowania. W 2018 roku pod hasłem "Napełniamy Polskę mocą!" PSE opublikowały pierwszy w historii spółki i w polskim sektorze elektroenergetycznym raport wpływu, w którym zmierzyły realny wpływ spółki na krajową gospodarkę. Jest on dostępny pod adresem: http://raport.pse.pl.

- W Rankingu Odpowiedzialnych Firm badamy jakość systemów zarządzania CSR, nagradzając te firmy, które w dojrzały sposób podchodzą do stałego doskonalenia sposobu swojego działania na rynku i w społeczeństwie - mówi prof. Bolesław Rok z Akademii Leona Koźmińskiego, współautor rankingu.

- Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie, determinacja i systematyczna praca zyskały odzwierciedlenie w wysokiej pozycji w rankingu. Od PSE, które dbają o bezpieczeństwo dostaw energii do wszystkich regionów kraju, wymaga się szczególnej odpowiedzialności. To dla naszej firmy wielkie zobowiązanie, dlatego stale doskonalimy naszą strategię, procesy i standardy - podkreśliła Ada Konczalska, dyrektor Departamentu Komunikacji PSE.

- Przyznane wyróżnienia są dla nas ważne i motywują do dalszej wytężonej pracy oraz rozwoju. Polskie Sieci Elektroenergetyczne od momentu powstania są firmą odpowiedzialną i świadomą swojego wpływu na otoczenie. Podejmujemy szereg przedsięwzięć w celu minimalizowania naszego wpływu na środowisko, a także stale poprawiamy warunki pracy. Działamy odpowiedzialnie w każdym obszarze naszej działalności: zarządzaniu pracą systemu elektroenergetycznego, prowadzeniu inwestycji i utrzymaniu infrastruktury - zaznaczyła Małgorzata Jachimowska-Noworyta, Pełnomocnik Zarządu ds. Zrównoważonego Rozwoju PSE.

Wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz konkursu Startupów Pozytywnego Wpływu ogłoszono podczas uroczystej gali, która odbyła się 13 czerwca w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce, w którym są one oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2019 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym, odpowiedzialnym za weryfikację ankiet, jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest "Dziennik Gazeta Prawna". Partnerem technologicznym ROF jest SMART CSR.

Pełne wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm dostępne są na stronie: www.rankingodpowiedzialnychfirm.pl

Autorami ankiety, na podstawie której wyłoniono laureatów są: profesor Bolesław Rok, z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, dziennikarz. Ankieta liczyła ponad 40 pytań z kluczowych obszarów: odpowiedzialne prowadzenie biznesu, polityka zrównoważonego rozwoju, zarządzanie pozytywnym wpływem oraz wskaźniki odpowiedzialności dotyczące kwestii pracowniczych, środowiskowych i współpracy z dostawcami. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami oraz w poszczególnych branżach i jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE