ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejne państwa Europy wprowadzają ograniczenia dla poruszających się hulajnogami elektrycznymi
18.06.2019r. 11:21

W Paryżu kolejna osoba zginęła wskutek kolizji z elektryczną hulajnogą. Było to dla lokalnych władz bezpośrednim impulsem do tego, by uregulować ten dotychczas nieuregulowany środek transportu. Podobnie czynić zamierzają Szwecja, Hiszpania, Niemcy i Wielka Brytania. W Polsce osoba poruszająca się hulajnogą elektryczną jest wciąż w świetle prawa postrzegana jako zwykły pieszy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Francuzi nałożyli limit prędkości na wszystkie hulajnogi elektryczne do 20 km/h, a w miejscach szczególnie natężonego ruchu właściwych pieszych limit ten wynosi 8 km/h. Odkładać będzie je można tylko w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Zapowiedziano też wprowadzenie całkowitego zakazu ich poruszania się po chodnikach, a za złamanie tego przepisu grozić będzie kara 135 euro grzywny.

W Szwecji również znane są przypadki, gdy wskutek lekkomyślnej jazdy hulajnogami, w kolizjach ginęli ludzie. Tutaj wprowadzono zapis, według którego hulajnogi z silnikiem o mocy do 250 watów mogą poruszać się w przestrzeni publicznej z ograniczeniem prędkości do 20 km/h. Jeśli zaś silnik byłby większy, taką hulajnogą nie będzie można się poruszać po publicznych drogach, tylko na zamkniętych obszarach otoczonych płotem.

W Barcelonie w zderzeniu z hulajnogą elektryczną zginęła 92-letnia kobieta. W innym katalońskim mieście Esplugues de Llobregat doszło do tragicznego wypadku - prowadzący hulajnogę mężczyzna miał nie widzieć kobiety, którą śmiertelnie potrącił, ponieważ podczas jazdy bawił się smartfonem. Wydarzenia te były impulsem dla hiszpańskiego urzędu ds. ruchu drogowego, by wprowadzić ograniczenie prędkości do 25 km/h, obowiązek ubezpieczenia i noszenia kamizelek odblaskowych na czas jazdy elektryczną hulajnogą.
Niemiecki Bundesrat uchwalił w zeszłym tygodniu przepisy, które wejdą w życie we wszystkich szesnastu krajach związkowych. Hulajnogi elektryczne mają mieć limit prędkości 20 km/h, nie wolno im jeździć po chodnikach i miejscach przeznaczonych dla pieszych, minimalny wiek osoby prowadzącej hulajnogę to 14 lat. Wprowadzony został też obowiązek ubezpieczania hulajnóg, jak każdego innego pojazdu dopuszczonego do ruchu drogowego. Nie ma za to obowiązku zakładania kasku na czas jazdy.

W Wielkiej Brytanii panuje zakaz poruszania się na hulajnogach elektrycznych na publicznych drogach i chodnikach. Jedynym miejscem, gdzie wolno z nich korzystać, są tereny prywatne, ale dopiero po wyrażeniu zgody przez właściciela. W świetle brytyjskiego prawa hulajnogi elektryczne należą do kategorii lekkich osobowych pojazdów elektrycznych, zupełnie jak motocykle. Oznacza to, że aby z niej korzystać, hulajnoga elektryczna musi mieć tablice rejestracyjne, ważne ubezpieczenie, a ponadto wymagane jest prawo jazdy odpowiedniej kategorii oraz noszenie kasku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Euronews , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE