ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja wznowiła dostawy czystej ropy do niemieckich rafinerii
18.06.2019r. 12:56

Dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung poinformował, powołując się na przedstawiciela spółki Rosneft Deutschland GmbH, która posiada ponad 50 procent udziałów rafinerii Schwedt, że ,,problem został rozwiązany". Podobne informacje płyną również z francuskiego Totala, który jest właścicielem rafinerii w Leunie. Obie rafinerie są zasilane rosyjską ropą przez rurociąg Przyjaźń. Pierwsze partie czystego surowca zostały odebrane 17 czerwca - czytamy w BiznesAlert.pl.

Doniesienia niemieckiej gazety potwierdza rzecznik Mineraloelwirtschaftsverband (MWV), organizacji zrzeszającej 21 firm, operatorów 10 ropociągów i 15 rafinerii. Nie ujawnił on jednak jakie wolumeny rosyjskiej ropy trafiają do niemieckich rafinerii. Zapewnił, że w przeciągu kilku dni rafinerie Schwedt i Leun będą pracować w pełnym obciążeniu.
W kwietniu doszło do wstrzymania dostawy ropy do rafinerii w Niemczech, Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi ze względu na nadmierny poziom chlorków w surowcu dostarczanym rurociągiem Przyjaźń. Rafinerie Schwedt i Leuna musiały częściowo zastąpić brakujące wolumeny dostawami z portów w Gdańsku i Rostoku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Frankfurter Allgemeine Zeitung/Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE