ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Unimot planuje zainwestować do 9,5 mln zł w spółkę Green Electricity
18.06.2019r. 16:21

Zarząd Unimot zdecydował o zainwestowaniu do 9,5 mln zł w spółkę Green Electricity, operatora platformy Blinkee. city - podał Unimot w komunikacie. Spółka zamierza zawrzeć umowę inwestycyjną i objąć nowe udziały, stając się mniejszościowym udziałowcem, a także udostępnić dodatkowe finansowanie.

Zawarcie umowy inwestycyjnej i objęcie udziałów w Green Electricity ma nastąpić 19 czerwca, a udzielenie finansowania w okresie do 31 grudnia 2022 r.

Jak podano, poza Unimotem, w skład udziałowców mają wchodzić trzy osoby fizyczne - założyciele i dotychczasowi właściciele spółki, z których żaden nie będzie posiadał więcej niż 33 proc. udziałów oraz czwarta osoba fizyczna, która obejmie również pakiet nowo wyemitowanych udziałów.
"Celem inwestycji jest współpraca obu spółek w zakresie świadczenia usług wynajmu urządzeń transportu osobistego (nie wyłączając pojazdów samochodowych, rowerów, hulajnóg oraz skuterów) o napędzie elektrycznym na terenie Polski oraz za granicą, jak również rozwój związanych z tym technologii i oprogramowania. Inwestycja jest zgodna ze strategią emitenta, która zakłada m.in. rozwój atrakcyjnych obszarów biznesowych w odpowiedzi na obecne i przyszłe trendy rynkowe" - napisano w komunikacie.

Spółka planuje wykorzystać sieć stacji paliw AVIA jako centrum obsługi elektromobilności w mniejszych miastach poprzez przygotowanie pakietu franczyzowego pod marką Blinkee w Polsce oraz innych krajach europejskich.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE