ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejny fundusz z Litwy przejmuje projekty PV w Polsce
18.06.2019r. 16:32

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, do działających już na polskim rynku fotowoltaicznym firm Modus Energy czy Sun Investment Group dołącza kolejny inwestor z Litwy, który przy pomocy finansowania zdobytego we Francji przejmie zlokalizowanych w naszym kraju kilkadziesiąt projektów farm fotowoltaicznych.

Fundusz JSC Atsinaujinancios energetikos investicijos przejmie w sumie 66 projektów fotowoltaicznych, każdy o jednostkowej mocy do 1 MW. Ich łączna moc wyniesie 65,5 MW.

Litewski fundusz nie podaje dokładnych lokalizacji, informując jedynie, że większość projektów znajduje się na północny zachód od Warszawy.

Wszystkie projekty objęte transakcją posiadają gwarancje sprzedaży energii w systemie aukcyjnym, uzyskane na podstawie aukcji przeprowadzonej przez Urząd Regulacji Energetyki w listopadzie ubiegłego roku.

Realizację przejętych farm fotowoltaicznych przez JSC Atsinaujinancios energetikos investicijos umożliwi zakup obligacji wartych ponad 30 mln euro przez francuski fundusz Eiffel Energy Transition.

Litwini zakładają, że wszystkie 66 farm fotowoltaicznych zostanie uruchomionych do połowy przyszłego roku.
Dla paryskiego funduszu Eiffel Energy Transition, który korzysta ze środków m.in. Europejskiego Banku Inwestycyjnego czy francuskiej rządowej agencji ADAME, to nie pierwsze zaangażowanie się w polski rynek fotowoltaiczny.

W lutym tego roku francuski fundusz informował o przyznaniu finansowania pomostowego w wysokości 13,4 mln euro dla aktywnego na polskim rynku fotowoltaicznym chińskiego inwestora ReneSola.

Finansowanie przyznane przez Eiffel Energy Transition ma umożliwić wybudowanie farm fotowoltaicznych w Polsce i na Węgrzech - o mocy odpowiednio 55 MW i 41,3 MW.

Wiadomo, że przedmiotem transakcji między francuskim funduszem i Renesolą mają być farmy fotowoltaiczne o jednostkowej mocy do 1 MW, dla których chiński inwestor zabezpieczył sprzedaż energii w dotychczasowych aukcjach.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważny 19.06.2019r. 00:15
To pokazuje jak realnie w Polsce są wspierani nasi inwestorzy w PV. Wstyd.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE