ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina przestrzega przed możliwym kryzysem gazowym
19.06.2019r. 08:55

Rosjanie naciskają na przeprowadzenie rozmów trójstronnych o dostawach gazu przez Ukrainę po zakończeniu obecnej umowy przesyłowej w okresie po wyborach parlamentarnych. Ukraińcy chcą ich wcześniej. Komisja Europejska chce pogodzić obie strony - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii Energetycznej Marosz Szefczovicz przyznał, że Kijów domaga się spotkania procesu trójstronnego (KE-Ukraina-Rosja) jeszcze przed wyborami zaplanowanymi na 21 lipca. Rosjanie wypowiadali się, że zamierzają poczekać do rozstrzygnięcia w głosowaniu i uformowania nowego rządu.

Szefczovicz obiecał, że omówi ze stroną rosyjską możliwość spotkania trójstronnego jeszcze przed wyborami. Wyraził nadzieję, że spór o przyszłość dostaw przez Ukrainę zakończy się "przed końcem zimy". Pierwotnie rozmowy miały odbyć się jeszcze w maju. Ostatnie odbyły się w styczniu i nie doprowadziły do porozumienia.
Ukraina ostrzega, że w razie braku porozumienia możliwy będzie kryzys dostaw gazu z Rosji do Europy. - Ukraina ostrzega kraje europejskie, aby przygotowały się na kryzys gazowy ze względu na sceptycyzm względem założenia, że porozumie się w sprawie nowej umowy przesyłowej z Rosją zanim zakończy się obecny kontrakt - powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Olena Zerkal. Jej zdaniem przeciągnięcie rozmów na okres po 1 stycznia 2020 roku jest "wysoce prawdopodobne", bo "Rosja opóźnia rozmowy".

Rosjanie opóźniają rozmowy przez opóźnienie projektu Nord Stream 2, który może im umożliwić ominięcie Ukrainy w dostawach gazu do Europy - przypomina BiznesAlert.pl.
TASS/Ukrinform , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE