ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski uspokaja nastroje wokół memorandum o współpracy przy energetyce jądrowej między USA a Polską
19.06.2019r. 09:23

Piotr Naimski uspokaja nastroje wokół memorandum o cywilnej współpracy przy energetyce jądrowej między USA a Polską. Może ono ułatwić rozmowy o zaangażowaniu USA w projekt jądrowy w Polsce, ale o nim nie przesądza - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Brak takich porozumień utrudnia współpracę. Ich podpisanie ułatwia rozmowę o konkretach - tłumaczył pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, mówiąc o memorandum o współpracy w cywilnej energetyce jądrowej podczas spotkania z dziennikarzami.

Jego zdaniem kończą się trzydziestoletnie porozumienia Amerykanów z różnymi krajami europejskimi i podpisują tego rodzaju memoranda w celu przedłużenia współpracy w sektorze jądrowym, ale w różnych dziedzinach, jak np. medycyna - czytamy w BiznesAlert.pl.
Memorandum zawiera m.in. potwierdzenie woli "rozpoznania możliwości współpracy obejmującej cały przekrój obecnych i przyszłych amerykańskich technologii reaktorów, paliw, wyposażenia oraz usług". Zawarto też w nim "pragnienie określenia ścieżki rozwoju polskiego programu energetyki jądrowej, odpowiadającego na wyzwania takie jak finansowanie, rozwój siły roboczej, poparcie społeczne, zaangażowanie lokalnego przemysłu oraz odpowiedzialność cywilna za szkodę jądrową".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE