ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE mecenasem 29. Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie
19.06.2019r. 10:24

Przez miesiąc, w dniach 9 czerwca - 6 lipca, Warszawa jest światową stolicą muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta. Mecenasem wydarzenia po raz kolejny została PGE Polska Grupa Energetyczna.

29. Festiwal Mozartowski rozpoczął się 9 czerwca koncertem z okazji Wielkiej Gali Otwarcia Festiwalu, który odbył się w Teatrze Polskim w Warszawie z udziałem Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej - Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Stefana Plewniaka oraz Zespołu Wokalnego Warszawskiej Opery Kameralnej.

W tym roku w programie festiwalu znalazły się zarówno opery, jak m.in. "Wesele Figara", "Cosi Fan Tutte", "Idomeneo, Re Di Creta", "Uprowadzenie Z Seraju", czy prezentowany premierowo w nowej inscenizacji "Czarodziejski Flet", koncerty muzyki oratoryjnej jak "Requiem", czy też recitale muzyki kameralnej w wykonaniu Meccore String Quartet i Berlin Piano Trio. Ozdobą programu tegorocznej edycji festiwalu jest koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia - Amadeus pod dyrekcja Agnieszki Duczmal oraz występ Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Marka Mosia. Koncertów będzie można posłuchać tradycyjnie na operowej scenie, jak również w najpiękniejszych warszawskich zabytkach z Zamkiem Królewskim i Pałacem Jana III Sobieskiego w Wilanowie, na czele.

W repertuarze nie brakuje także koncertów przygotowanych specjalnie dla małych melomanów, aby od najmłodszych lat rozpowszechniać wśród dzieci muzyczny dorobek Mozarta.

Gala zamykająca Festiwal odbędzie się 6 lipca w Teatrze Polskim i zostanie poprowadzona przez znakomitego francuskiego flecistę i dyrygenta Alxisa Kossenkę. W programie znajdą się słynne arie, kompozycje instrumentalne Mozarta oraz fragmenty oper.

Festiwal Mozartowski jest największym w Polsce i cenionym na całym świecie festiwalem ku czci wybitnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1991 z okazji przypadającej wówczas 200. rocznicy śmierci artysty. Pomysłodawcami Festiwalu byli współzałożyciel i wieloletni dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Stefan Sutkowski oraz reżyser Ryszard Peryt. Liczne koncerty i spektakle odbywające się w najpiękniejszych miejscach Warszawy, co roku przyciągają wielu melomanów.

PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE