ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska liczy na to, że Gazprom weźmie udział w aukcjach przepustowości Gazociągu Jamalskiego
19.06.2019r. 11:24

- Od momentu wygaszenia kontraktu przesyłowego na Gazociągu Jamalskim będziemy udostępniać przepustowości w zgodzie z procedurami europejskimi - przypomniał cytowany przez BiznesAlert.pl pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Ci, którzy chcą przesyłać gaz ze Wschodu przez odcinek polski mogą występować o dostęp i sobie te przepustowość rezerwować. Odcinek polski będzie działał niezależnie od tego, jakie są relacje PGNiG i Gazprom Exportu - zapewnił minister.

- Umowa międzyrządowa mówi, że strona polska będzie dokładała starań, by umożliwić dalszy przesył rosyjskiego gazu do odbiorców na Zachodzie i oczywiście tak będzie. Natomiast warunki funkcjonowania spółki EuRoPol Gaz i operatorstwa na polskim odcinku będą inne niż do tej pory po wygaśnięciu umowy przesyłowej - dodał.
- Z partnerem rosyjskim bywa różnie, więc nie chcę teraz deklarować co będzie - powiedział Naimski. - Intencja jest jasna. Po wygaśnięciu kontraktu przesyłowego Gaz-System będący operatorem odcinka polskiego będzie ogłaszał aukcje na przepustowość i wydaje nam się, że z korzyścią dla własnych interesów Gazprom będzie ją wykorzystywał przesyłając te 29 mld m sześc. do Niemiec - podsumował cytowany przez BiznesAlert.pl Naimski.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE