ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tauron zastąpił programu emisji obligacji umową kredytu
19.06.2019r. 20:13

O zwarciu 19 czerwca 2019 r. została umowa kredytu na kwotę 6,07 mld zł, która zastępuje program emisji obligacji do kwoty 6,27 mld zł zawarty w dniu 24 listopada 2015 r. - poinformował Tauron.

Jak informuje spółka 19 czerwca 2019 r. została zawarta umowa kredytu na kwotę 6,07 mld zł, której stroną jest Tauron Polska Energia jako kredytobiorca oraz Bank Handlowy w Warszawie, Santander Bank Polska, CaixaBank oddział w Polsce, Industrial and Commercial Bank of China oddział w Polsce, ING Bank Śląski, mBank, MUFG Bank (Europe), MUFG Bank (Europe) oddział w Polsce oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski jako kredytodawcy ("Umowa Kredytu").

Z informacji Taurona wynika, że zwarta w środę umowa kredytu zasadniczo zastępuje program emisji obligacji do kwoty 6,27 mld zł z 24 listopada 2015 r. W programie tym brały udział banki będącymi stroną umowy kredytu oraz z BNP Paribas Bank Polska, który ma kontynuować finansowanie w ramach programu obligacji, utrzymując zaangażowanie wynikające z objętych dotychczas obligacji, których termin wykupu ustalony w warunkach emisji przypada maksymalnie do końca 2020 r.
Jak podaje Tauron kluczowe parametry finansowania określone w umowie kredytu, w tym poziom marży, okres obowiązywania finansowania i poziom zaangażowania finansowego poszczególnych kredytodawców nie ulegają zmianie względem programu obligacji. W ramach umowy kredytu Tauron Polska Energia ma dostępne do dnia 31 grudnia 2021 r. finansowanie w wysokości 6,07 mld zł, a do dnia 31 grudnia 2022 r. w wysokości 5,82 mld zł.

Zgodnie z umową kredytu środki w pierwszej kolejności mają być przeznaczone na wykup obligacji wyemitowanych dotychczas w ramach programu obligacji i objętych przez banki będące stroną umowy kredytu. Ponadto finansowanie mają być przeznaczone m.in. na realizację działań wynikających z aktualizacji kierunków strategicznych, będących uzupełnieniem strategii Grupy Tauron na lata 2016-2025, zakładającej zwiększenie udziału źródeł odnawialnych w aktywach wytwórczych Grupy.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Luter 21.06.2019r. 09:09
czyżby PKH wyznaczyło dla Taurona kierunek? ;)
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 21-06-2019r. 13:03 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE