ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stan Nowy Jork z ambitnymi przepisami dot. redukcji gazów cieplarnianych
19.06.2019r. 21:56

Amerykański stan Nowy Jork przyjął w środę jedne z najbardziej restrykcyjnych na świecie przepisów dotyczących redukcji gazów cieplarnianych. Przewidują one zmniejszenie emisji tych gazów do 2050 r. o 85 proc. w porównaniu z 1990 rokiem.

W 2015 r. ich redukcja w stosunku do 1990 roku wyniosła w tym stanie zaledwie 8 proc. - zauważa agencja AFP.

Ocenia też, że są to jedne z najbardziej ambitnych planów na świecie w tej dziedzinie. Choć niektóre państwa, jak Francja, Wielka Brytania, Szwecja, Nowa Zelandia czy cała Unia Europejska postawiły sobie za cel neutralność węglową w 2050 r., większość z nich nie przyjęła jeszcze wiążących przepisów w tym zakresie.

Dla stanu Nowy Jork celem pośrednim ma być rok 2030, gdy planuje się osiągnięcie redukcji gazów cieplarnianych o 40 proc. w stosunku do roku 1990.

Zgodnie z przyjętymi w środę przepisami w 2040 roku 100 proc. elektryczności ma pochodzić ze źródeł bezemisyjnych (obecnie jest to już prawie 80 proc.).
Do realizacji celu, oprócz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii, ma posłużyć też m.in. tworzenie "zielonych miejsc pracy" w celu promowania polityki prośrodowiskowej czy inwestowanie w społeczności o niskich dochodach.

W stanie Nowy Jork mieszka około 20 mln ludzi.

Nowojorskie przepisy zostały wynegocjowane przez gubernatora Andrew Cuomo i dwie izby lokalnego parlamentu, obie od stycznia kontrolowane przez Demokratów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE