ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Transnieft powiadomił o zanieczyszczonej ropie w rurociągu Przyjaźń
20.06.2019r. 13:21

Rosyjski koncern Transnieft podał w czwartek, że na jednym z odcinków rurociągu Przyjaźń na granicy Białorusi i Polski wykryto nowe zanieczyszczenie ropy i tłoczenie surowca zostało przejściowo wstrzymane. Wcześniej poinformował o tym polski PERN.

Jak podała rosyjska firma, przewyższenie normy chlorków organicznych wykryto w próbach pobranych w środę i w rezultacie wieczorem tego dnia wstrzymane zostało tłoczenie ropy w rurociągu Mozyrz-Adomowo w kierunku Polski.

Wyniki kolejnych prób pokazały pod koniec dnia, że zawyżony poziom chlorków organicznych spadł; Polska wznowiła przyjmowanie rosyjskiej ropy w czwartek rano - głosi oświadczenie Transnieftu.

PERN podał w czwartek, że wykrył w środę po południu skażenie ropy i na kilkanaście godzin wstrzymał tłoczenie surowca rurociągiem Przyjaźń. Polska spółka dodała, że dostawy już wznowiono i że operator białoruski wyjaśnił, "że incydent jest wynikiem przełączania kolejnych elementów infrastruktury".
PERN przypomniał, iż "zgodnie z deklaracjami strony rosyjskiej od 1 lipca rurociąg +Przyjaźń+ ma być w pełni przepustowy i posiadać możliwość dostarczania czystego surowca poprzez wszystkie trzy nitki".

Do zanieczyszczenia znacznych ilości ropy w rurociągu Przyjaźń doszło w kwietniu. PERN 24 kwietnia wstrzymał odbiór dostaw skażonego surowca i wznowił odbiór 9 czerwca.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE