ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CEZ bliżej sprzedaży bułgarskich aktywów
20.06.2019r. 22:06

W czwartek czeska grupa energetyczna CEZ podpisała umowę z firmą Eurohold na sprzedaż swoich bułgarskich aktywów. Transakcja wymaga jeszcze zgody urzędu antymonopolowego i regulatora energetycznego.

Jak podała czeska grupa zgodnie w umową z firmą Eurohold cena sprzedaży bułgarskich aktywów została określona na poziomie 335 mln euro.

Transakcja wymaga jeszcze zatwierdzeniu przez bułgarski urząd antymonopolowy oraz tamtejszego regulatora energetycznego.

W ramach umowy CEZ ma sprzedać swoje wszystkie bułgarskie spółki: CEZ Bulgaria, CEZ Elektro Bulgaria, CEZ Razpredelenie, CEZ Trade Bulgaria, CEZ ICT Bulgaria, Free Energy Project Oreshets i Bara Group.
CEZ zaznaczył jednocześnie, ze sprzedaż bułgarskich aktywów nie ma wpływu na międzynarodowy arbitraż wszczęty przez CEZ przeciwko Bułgarii w lipcu 2016 r. i postępowanie to będzie kontynuowane.

Eurohold jest bułgarską grupą holdingową działającą w 12 krajach europejskich. Eurohold zamierza sfinansować transakcję częściowo ze środków własnych, jak i za pomocą kredytu udzielonego przez konsorcjum międzynarodowych banków.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Heniu 21.06.2019r. 08:59
Poczekajmy co nasz czempion zrobi z nimi w Polsce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE