ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończono budowę gazociągu Balticconnector
25.06.2019r. 13:40

Fińska spółka Baltic Connector Oy poinformowała o zakończeniu budowy gazociągu na Morzu Bałtyckim, który będzie łączył Finlandię i Estonię. Inwestycja ma pomóc obu krajom w uniezależnieniu się od rosyjskiego gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Balticconnector to projekt o wartości około 300 mln euro, który w większości jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Ma on długość około 150 km, natomiast przepustowość będzie wynosiła 7,2 milionów metrów sześciennych dziennie.

Dzięki połączeniu gazowemu będzie można dostarczać surowiec, który dociera do terminali na Morzu Bałtyckim w postaci LNG. - Będziemy postępować zgodnie z planem, aby ukończyć i oddać rurociąg do końca 2019 roku - poinformował Herkko Plit, dyrektor zarządzający Baltic Connetor OY. Podmiot ten realizuje projekt we współpracy z estońską firmą Elering.
Praca nad instalacją gazociągu, kładzionego na dnie Zatoki Fińskiej przebiegła bez problemu, zgodnie z harmonogramem. Rozpoczęto ją 20 maja 2019 roku. Efektywnej pracy sprzyjały dobre warunki pogodowe. Kolejnym etapem będą prace osłonowe, które potrwają do lipca. Próba ciśnieniowa będzie przeprowadzona w okresie letnim (lipiec-sierpień), natomiast połączenie z rurociągami naziemnymi zostanie zrealizowane jesienią. Rozpoczęcie działalności komercyjnej zaplanowano na 1 stycznia 2020 roku.
Balticconnector.fi/Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE