ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran i Wenezuela mogą utrudnić porozumienie w sprawie wydobycia ropy naftowej
26.06.2019r. 05:57

Rozmowy OPEC i jej sojuszników dotyczące tego czy ograniczyć dostawy ropy, mające odbyć się w przyszłym miesiącu nie będą łatwe, skomplikować je może sytuacja w Wenezueli i w Iranie - uważa kazachski minister energii Kanat Bozumbayev.

"Myślę, że to nie będzie łatwe", powiedział Bozumbayev dziennikarzom w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej, zwracają uwagę na to, że czynnikiem je utrudniającym są nałożone na Iran i Wenezuelę amerykańskie sankcje.

Kazachstan chciał, aby umowa została przedłużona do drugiej połowy roku i aby ustanowić cenę ropy za baryłkę przedziale 60-70 USD. Benchmark Brent kosztuje obecnie około 65 USD.

Według Kazachstanu nie ma potrzeby podnoszenia cen ropy. Bozumbayev dodał, że nikt nie potrzebuje wzrostu cen, ponieważ wzrasta produkcja w Stanach Zjednoczonych, a one nie są częścią umowy dotyczącej poziomu produkcji i cen ropy. Stany Zjednoczone produkują obecnie około 12 milionów baryłek dziennie.

Bozumbayev powiedział, że największy eksporter ropy naftowej w Azji Środkowej obniżył w tym roku swoją produkcję w większym stopniu niż wymagała tego umowa, zmniejszając ją do 1,76 miliona baryłek dziennie (bpd), czyli poniżej wymaganych 1,86 miliona baryłek dziennie.

Odniósł się także do kwestii zanieczyszczonej ropy naftowej, która popłynęła do Europy rosyjskim rurociągiem Przyjaźń, mówiąc, że kazachscy producenci ropy i operator rurociągu KazTransOil uważają, iż rosyjski monopolista obsługujący ropociąg, czyli Transnieft powinien wypłacić odszkodowania za poniesione straty.
Skażony został również i kazachski surowiec, który transportowano Przyjaźnią. Szacuje się, że na terytorium Rosji doszło do zanieczyszczenia około 630 000 ton kazachskiej ropy.

Bozumbayev powiedział również, że Kazachstan planuje zwiększyć produkcję na swoim gigantycznym polu naftowym Kashagan, aby do końca roku osiągnąć poziom 420 000 baryłek dziennie z wcześniejszych 400 000 baryłek dziennie.

Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej inni wielcy producenci, w tym Rosja i Kazachstan, spotkają się w Wiedniu 1-2 lipca, aby dalsze losy porozumienia w sprawie wydobycia ropy naftowej, które wygasa po 30 czerwca.

OPEC i jego sojusznicy mają wówczas podjąć decyzję czy przedłużą do końca roku porozumienie o zmniejszeniu podaży ropy, co ma umożliwić redukcję zapasów surowca o 500 tys. baryłek dziennie w drugiej połowie 2019 roku.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE