ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Znamy laureatów I rundy programu Startup Hub: Poland Prize
27.06.2019r. 14:53

Rozstrzygnięta została pierwsza runda akceleracyjna, koordynowanego przed Fundację Startup Hub Poland i wspieranego przez PGNiG, rządowego programu dla startupów - Poland Prize. Zwycięzcą został Spottitt, firma pochodząca z Wielkiej Brytanii i tworząca system analizujący zdjęcia satelitarne ziemi do optymalnego pozycjonowania, m.in. elektrowni czerpiących energię z odnawialnych źródeł energii.

PGNiG oraz Fundacja Startup Hub Poland w lutym 2019 roku rozpoczęły współpracę przy rządowym programie akceleracyjnym dla zagranicznych startupów, które pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla polskiej branży energetycznej. W ramach projektu przeprowadzone zostaną 3 rundy akceleracyjne, a w każdej z nich udział weźmie 8 startupów, spośród których zostaną wyłonieni zwycięzcy.

25 czerwca zakończyła się pierwsza runda programu. Komisja oceniająca wyróżniła firmę Spottitt tworzącą system analizujący zdjęcia satelitarne ziemi do optymalnego pozycjonowania różnego rodzaju inwestycji.

- Grupa PGNiG posiada rozproszoną geograficznie infrastrukturę, a w szczególności sieć dystrybucyjną, której monitorowanie jest znaczącym wyzwaniem. Dlatego przyglądamy się wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom oferowanym przez startupy, które mogą nam pomóc w zwiększeniu efektywności operacyjnej oraz bezpieczeństwa naszej infrastruktury w spółkach należących do Grupy Kapitałowej PGNiG - powiedział Łukasz Kroplewski, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. Rozwoju. - Dzięki współpracy zyskują obie strony. Dostęp do zasobów grupy PGNiG, doświadczenia, wiedzy eksperckiej, naszego know-how to duża wartość dla początkujących, innowacyjnych przedsiębiorców - dodał Wiceprezes Kroplewski.

Firma Spottitt otrzymała wsparcie finansowe oraz opiekę wykwalifikowanych mentorów, zaproszenie do udziału w warsztatach z profesjonalistami i możliwość korzystania z przestrzeni biurowej do pracy nad swoimi projektami.

Nagrodami pieniężnymi wyróżnione zostały również firmy Walter's Cube z Budapesztu oraz Discoperi z Kijowa. Przedsiębiorcy z Węgier opracowali technologię pozwalającą na przetwarzanie zdjęć z dwóch wymiarów na trójwymiarowe. Natomiast ukraiński Discoperi pracuje nad rozwiązaniami na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierowców i zapobiegania wypadkom drogowym w oparciu o technologię blockchain.

W ramach programu Startup Hub: Poland Prize, koordynowanego przez Fundację Startup Hub Poland, do końca 2019 roku powstaną 24 zespoły startupowe, które pracować będą w Polsce nad projektami z obszaru energetyki oraz nowoczesnych technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT). PGNiG jest strategicznym partnerem projektu, który wśród zagranicznych startupów chce znaleźć innowacyjne rozwiązania odpowiadające na wyzwania technologiczne spółek z Grupy Kapitałowej PGNiG. Najlepsze zagraniczne koncepcje otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 50 tys. euro (non-equity grant) ze środków publicznych.

PGNiG stwarza szansę dla startupów

PGNiG prowadzi lub uczestniczy w szeregu innych inicjatyw, których celem jest rozwój środowiska startupowego. W 2017 roku firma otworzyła InnVento - inkubator dla młodych firm, które pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami dla branży energetycznej.

18 czerwca w InnVento odbył się kolejny już z cyklu pitch day, podczas którego przedstawiciele inkubatora poznali ofertę startupów i firm technologicznych, które zgłosiły się do udziału w programie akceleracyjnym. Swoją ofertę przedstawiło 5 innowacyjnych firm chcących rozwijać działalność we współpracy z PGNiG.

- Przywiązujemy szczególną wagę do współpracy ze startupami, ponieważ dostrzegamy w niej bardzo duży potencjał do rozwoju rynku energetycznego w Polsce. Młodym firmom stwarzamy szansę na poznanie branży i pracę nad rozwiązywaniem realnych wyzwań, przed którymi stajemy na co dzień. Widzimy rosnące zainteresowanie InnVento, a zgłaszane projekty są coraz bardzo perspektywiczne - podkreśla Łukasz Kroplewski, Wiceprezes PGNiG SA ds. Rozwoju.

Partnerami InnVento są Agencja Rozwoju Przemysłu, Izba Gospodarcza Gazownictwa oraz Instytut Nafty i Gazu. Dzięki temu program stanowi wypadkową wiedzy i możliwości eksperckich kilku organizacji. Patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Energii.
PGNiG

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE