ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Jeżowi ulga w upale
28.06.2019r. 16:06

W ostatnich tygodniach Tauron, korzystając z pomocy swojego pracownika Piotra Gleńska, przeprowadził kampanię informacyjną przypominającą zasady pomocy jeżom latem.

Prelekcje o pożytkach płynących z tuptania kolczastych zwierzaków zostały wygłoszone w szkołach we Wrocławiu, Mętkowie, Zabrzu i Rybniku. TAURON podjął także szereg działań komunikacyjnych. Jeż to bowiem zwierzę chronione i pożyteczne. W ciągu jednej nocy dorosły osobnik potrafi spałaszować 100-150 gr larw, robaków, pająków, gryzoni, pędraków i ślimaków. Porównując apetyt jeża do człowieka to dorosły mężczyzna musiałby zjeść 10-12 kg wołowiny.

Kilka rad jak pomóc jeżom w upałach:
1. Oczko wodne, to dla jeża śmiertelna pułapka - spragniony zwierz starając się zbliżyć do lustra wody ześlizguje się z folii, z której jest zbudowane oczko i nie mogąc się wykaraskać z opresji najpierw słabnie, a potem tonie. Wyposaż oczko wodne w kratkę, tak by każdy kolczasty czworonóg miał szansę o własnych siłach opuścić oczko po zaspokojeniu pragnienia.
2. Nie zostawiaj za sobą puszek i słoików - ciągle głodny jeż może wejść do takiej pułapki i nigdy już z niej nie wyjść.
3. W ogródku nie używaj trucizn na ślimaki, jeż chętnie spożywa brzuchonogi i sam może się zatruć.
4. Zerknij na pułapki architektoniczne w twoim otoczeniu. Wyposażenie kratki ściekowej czy kanalizacyjnej w blokadę pozwoli jeżowi bezpiecznie ominąć groźne dla niego miejsce.
5. Płot może uwięzić wszędobylskiego jeża. Jeśli nie ma przeciwskazań zrób otwory w pobliżu ziemi tak by jeż bezpiecznie mógł odwiedzić Twojego sąsiada.
6. Wystaw miseczkę z wodą dla jeża. Czasem, szczególnie w miastach, trudno jeżowi znaleźć wodę.
7. Jeśli widzisz dorosłego osobnika, który energicznie gdzieś tupta zostaw go w spokoju, to może być matka, która maszeruje karmić swoje potomstwo.
8. NIGDY nie karm jeża mlekiem - laktoza w mleku jest niestrawna dla jeży, może bardzo zaszkodzić a nawet zabić jeża.

Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE