ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Gokarty elektryczne studentów PW
28.06.2019r. 16:20

Koło naukowe ADek działające przy Wydziale Elektrycznym od lat pracuje nad swoimi pojazdami. Ostatnio prezentowało je na zawodach E-Kart Challenge w Limoges (27-28 maja 2019). Zespół zdobył tam trzy nagrody i mnóstwo doświadczenia. Jakie rozwiązania sprawdzają studenci w gokartach? Za co zostali docenieni we Francji?

- Zabraliśmy ze sobą oba nasze gokarty: PL1, nad którym pracujemy od narodzin naszego koła i bezustannie go ulepszamy i PL2, stworzony pod wysokie osiągi - mówi Piotr Lange.

ADek prezentuje pojazdy

PL1 charakteryzuje się niskim zużyciem energii oraz możliwością szybkiej wymiany baterii. - Pozwala nam to na ładowanie jednej baterii poza gokartem, podczas gdy druga jest używana w gokarcie - wyjaśnia Maciej Ostapkowicz. - Oprócz tego zamontowaliśmy w nim balancer baterii naszego projektu i wykonania, czyli system dbający o równe naładowanie poszczególnych ogniw. Stworzyliśmy na podstawie tego gokarta symulator jazdy, pozwalający każdemu zainteresowanemu usiąść za kółkiem bolidu i sprawdzić się w grze wyścigowej.

PL2 może jechać z prędkością nawet ok. 100 km/h. Potrzebuje na to zaledwie 6 sekund. - Zamontowany jest w nim stworzony przez nas komputer pokładowy, monitorujący i wyświetlający najważniejsze parametry, takie jak: prędkość, napięcie baterii czy temperatura silnika - opowiada Jarosław Wiśniewski.

Nagrody i doświadczenie

Na zawodach E-Kart Challenge w Limoges oceniane było zaawansowanie techniczne gokartów oraz to, jak radzą sobie w wyścigach na torze (dziesięciominutowym, nastawionym na jak najszybsze przejechanie okrążenia oraz trwającym dwie godziny endurance, polegającym na tym, żeby zrobić jak najwięcej okrążeń).

Studenci Politechniki Warszawskiej otrzymali nagrody za systemy związane z baterią (doceniano tu balancer baterii), systemy elektroniczne (za komputer pokładowy i symulator jazdy) oraz nagrodę główną za całokształt. - To nagroda za zaangażowanie naszego teamu, za ogólne zaawansowanie gokartów i za progres jaki zrobiliśmy w porównaniu z rokiem poprzednim - precyzuje Robet Juchniewicz.

Koło naukowe ADek na zawody we Francji jeździ od 5 lat. W tym roku reprezentował je ośmioosobowy zespół z Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych w składzie: Piotr Lange, Maciej Ostapkowicz, Jarosław Wiśniewski, Robet Juchniewicz, Marcin Śliwiński, Bartłomiej Kiepura, Mateusz Chojnowski, Maciej Wiszniewiecki. Studentów w Limoges wspierał opiekun koła dr hab. inż. Piotr Biczel z Wydziału Elektrycznego.
Politechnika Warszawska

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE