ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Spadek liczby aktywnych wiertni ropy w USA
04.07.2019r. 10:47

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej zakończyły wczorajszą sesję na plusie. Niemniej, już dzisiaj rano po tym przebłysku optymizmu już prawie nie ma śladu. Ceny ropy naftowej Brent ponownie zbliżyły się do 63 USD za baryłkę, a notowania ropy WTI w Stanach Zjednoczonych powróciły poniżej 57 USD za baryłkę.

Pozytywnym akcentem na rynku ropy naftowej okazał się raport Baker Hughes dotyczący liczby operujących punktów wydobycia ropy w Stanach Zjednoczonych. Ze względu na dzisiejszy Dzień Niepodległości w USA, raport na ten temat został opublikowany wczoraj, a nie w piątek, jak to na ogół bywa. Firma Baker Hughes podała, że w tym tygodniu, do 3 lipca, liczba funkcjonujących wiertni w USA spadła o 5 do poziomu 788. To pierwszy spadek od trzech tygodni, a także wyraźnie niższy poziom niż w analogicznym okresie rok temu, kiedy to liczba wiertni w użyciu wynosiła 863.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Przez ostatnie kilka miesięcy liczba funkcjonujących punktów wydobycia ropy naftowej w USA spadała. W obliczu sporych wahań cen ropy naftowej, firmy wydobywcze w USA skupiały się bardziej na wzroście rentowności, a nie na zwiększaniu wydobycia. Nie zmienia to faktu, że biznes łupkowy w Stanach Zjednoczonych wciąż się rozwija, a kolejne lata mają przynieść wzrost produkcji ropy naftowej w tym kraju, głównie tej wydobywanej ze skał łupkowych.

Wczorajsza sesja przyniosła także mniej optymistyczny raport Departamentu Energii, który pokazał rozczarowująco mały spadek zapasów ropy naftowej w USA (o 1,1 mln baryłek przy oczekiwaniach spadku o 2,5-3,0 mln baryłek). Jak również mniejszy od oczekiwań spadek zapasów benzyny oraz nieoczekiwany wzrost zapasów destylatów.

W obliczu relatywnie słabych danych makro, oraz niezbyt dobrych danych fundamentalnych z rynku ropy naftowej, nastroje na tym rynku pozostają raczej pesymistyczne. Trudno oczekiwać ich znaczącej zmiany w tym tygodniu ze względu na ograniczoną aktywność Amerykanów.

(600x400)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE