ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Innogy otwiera centrum szkoleniowe w Essen, by bronić się przed hakerami
05.07.2019r. 12:45

W poniedziałek niemiecka grupa energetyczna Innogy otworzyła centrum szkoleniowe "Cyberrange-e" w Essen, gdzie chce szkolić swoich pracowników oraz inne firmy energetyczne do walki cyberprzestępczością - donosi BiznesAlert.pl.

Wraz z rosnącą cyfryzacją sieci energetycznych pojawia się coraz więcej możliwości cyberataków. Rezultatem może być nawet blackout, jak w 2015 roku na Ukrainie, kiedy hakerzy przejęli kilka podstacji, a setki tysięcy gospodarstw domowych zostało odcięte od dostaw energii elektrycznej przez wiele godzin. Arne Schonbohm, prezes Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Informacji (BSI), ostrzegł już rok temu, że "może być tylko kwestią czasu", aż napastnicy będą mogli dotrzeć do centralnych obszarów zasilania w Niemczech.

Norbert Pohlmann, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Internetowego w Uniwersytecie Westfalskim w Gelsenkirchen, jest przekonany, że cyberataki będą odgrywać większą rolę w przyszłości. Sieci energetyczne są szczególnie atrakcyjnym obiektem ataku dla obcych krajów lub terrorystów z powodu ich kluczowego znaczenia dla biznesu i społeczeństwa. - To zwiększa prawdopodobieństwo, że zostaną zaatakowane - powiedział Pohlmann.
Jak pisze BiznesAlert.pl Innogy promuje ofertę szkoleniową w nowym ośrodku hasłem "Anonimowe zagrożenie cyberatakiem jest realne". W tym procesie czynnik stresu dla uczestników będzie stopniowo zwiększany. To, co zaczyna się od prostych wiadomości phishingowych, może zakończyć się całkowitym przejęciem systemów przez hakerów. Aby zdobyć przewagę fizyczną, atakujący mogą nawet zwiększyć ogrzewanie w pokoju obrońców.

Innogy opracowało koncepcję centrum szkoleniowego z firmą założoną przez izraelskich ekspertów ds. bezpieczeństwa, która od pewnego czasu prowadzi takie ćwiczenia.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE