ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy. Spółdzielnia energetyczna rozbuduje swoją farmę wiatrową do mocy 210 MW
09.07.2019r. 09:19

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w landzie Szlezwik-Holsztyn, w gminie Reußenköge, należąca do spółdzielni energetycznej tworzonej przez lokalnych rolników lądowa farma wiatrowa zostanie rozbudowana do mocy 210 MW. Początki spółdzielni sięgają roku 1983 r., kiedy pierwszy rolnik w Reußenköge zaczął produkować energię z wiatru.

Duński producent elektrowni wiatrowych Vestas poinformował o otrzymaniu zamówienia na dostawę 12 elektrowni wiatrowych o średnicy łopat wirnika 112 metrów i jednostkowej mocy 3,45 MW.

Elektrownie wiatrowe Vestas V112-3.45 wejdą w skład farmy wiatrowej, której całkowita moc wzrośnie do 210 MW i która znajduje się w najdalej na północ wysuniętym kraju związkowym Niemiec - Szlezwiku-Holsztynie.

Za inwestycję odpowiada tworzona przez rolników lokalna wspólnota energetyczna Bürgerwindpark Reußenköge GmbH & Co. KG, która w planach ma rozbudowanie swojego parku wiatrowego w najbliższych latach nawet do 300 MW.

Inwestor to jeden z pionierów energetyki wiatrowej. Pierwsza turbina w gminie Reußenköge powstała już w roku 1983, kiedy jeden z lokalnych farmerów uruchomił elektrownię wiatrową o średnicy łopat wirnika 15 metrów i nominalnej mocy 55 kW.
Na początku lat 90. lokalni rolnicy dołożyli dziewięć elektrowni wiatrowych, każda o mocy od 200 do 250 kW, a później w okolicy pojawiały się kolejne, coraz większe turbiny.

Pierwszy repowering, czyli wymianę starych turbin na nowsze, o większej mocy, na farmie wiatrowej w Reußenköge przeprowadzono już w roku 2003, kiedy instalowano nowe elektrownie - m.in. model Vestas V66-1.75, Vestas V80-2.0, NEC Micon NM80 o nominalnej mocy 2,75 MW czy Repower (obecnie Senvion) - model o średnicy łopat wirnika 82 metry i jednostkowej mocy 2 MW.

Obecnie moc farmy wiatrowej, która wkrótce zostanie powiększona o 12 turbin Vestasa, wynosi ok. 169 MW, co przekłada się na roczną produkcję w ilości około 600 GWh energii elektrycznej - odpowiadającą rocznemu zapotrzebowaniu generowanemu przez około pół miliona obywateli Niemiec.

Najnowsze turbiny Vestasa V112 zostaną zainstalowane na farmie wiatrowej w gminie Reußenköge w trzecim kwartale przyszłego roku i powinny rozpocząć wytwarzanie energii pod koniec 2020 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE