ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Węgierski rząd będzie wspierał zakup autobusów przyjaznych środowisku
09.07.2019r. 10:48

Rząd Węgier wesprze w ciągu najbliższych 10 lat zakup autobusów przyjaznych środowisku w miejscowościach liczących ponad 25 tys. mieszkańców - poinformował wiceminister innowacji i technologii Peter Kaderjak, którego cytuje we wtorek prasa węgierska.

Kaderjak oznajmił, że rząd przeznaczy na ten program 35,9 mld forintów (110 mln euro), a wsparcie nie będzie mogło przekroczyć 20 proc. ceny pojazdów. Resztę będę musiały zapewnić w pierwszej kolejności samorządy.

Dofinansowanie będzie można otrzymać przede wszystkim na autobusy elektryczne. Rząd liczy, że wsparcie na przyjazne środowisku autobusy pobudzi inwestycje wysokości ok. 160 mld forintów (niemal 500 mln euro) i powstanie około 1300 krajowych pojazdów tego typu.

"Z punktu widzenia polityki klimatycznej transport stanowi jeden z najistotniejszych sektorów, w którym stale rośnie popyt na energię i związana z tym emisja gazów cieplarnianych" - przytoczył słowa Kaderjaka dziennik "Magyar Nemzet".
Według innego wiceministra z tego resortu Laszlo Gyoergya, rząd chce, by co najmniej połowa dofinansowanych autobusów była krajowej produkcji. Jego zdaniem warunki produkcji może spełniać cztery-pięć krajowych przedsiębiorstw, w tym Ikarus. Jak przypomniał Gyoergy, w latach 80. Ikarus produkował rocznie ponad 10 tys. pojazdów.

Na Węgrzech jeździ obecnie w transporcie publicznym 7500 autobusów. W objętych programem miejscowościach jest ich około 2900 i znaczna część to pojazdy stare.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE