ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Po protestach władze chińskiego miasta wstrzymały budowę spalarni śmieci
09.07.2019r. 12:01

Po kilku dniach protestów mieszkańców przeciwko powstaniu spalarni śmieci w mieście Wuhan w środkowych Chinach miejscowe władze ogłosiły, że wstrzymają projekt i nie wznowią go bez zgody lokalnej społeczności - podał we wtorek dziennik "Global Times".

Propozycja budowy spalarni "doprowadziła do nieporozumień" pomiędzy władzami a mieszkańcami - podała państwowa gazeta, przytaczając wypowiedź pracownicy wydziału prasowego urzędu dzielnicy Xinzhou, gdzie zakład miał powstać.

Według tej niewymienionej z nazwiska urzędniczki spalarnia miała pomóc w rozwiązaniu długoterminowego problemu utylizacji odpadów w 10-milionowym mieście, które dysponuje tylko jednym wysypiskiem. Projekt znajduje się obecnie w stadium propozycji, a przed podjęciem decyzji o budowie zakładu władze wysłuchają mieszkańców - zapewniła.

Urząd dzielnicy opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym napisano, że władze przywiązują wielką wagę do opinii ludności, a budowa spalarni "nigdy się nie rozpocznie, jeśli ludzie nie będą się na nią zgadzać" - przekazał "Global Times".

W ubiegłym tygodniu w proteście przeciwko projektowi na ulice Wuhanu wyszły tysiące ludzi. "Obawiamy się, że zakład będzie zbyt blisko strefy zamieszkanej" - powiedział gazecie w niedzielę jeden z protestujących.
Utylizacja odpadów stała się jednym z największych wyzwań ekologicznych stojących przed Chinami, gdzie wiele spośród największych miast otaczają wielokilometrowe wysypiska. Zgodnie z dokumentem z 2017 roku władze Pekinu planują w latach 2016-2020 przeznaczyć prawie 200 mld juanów (110,5 mld zł), by podwoić przepustowość spalarni śmieci.

Jednak, jak zauważa agencja Reutera, chińska stolica nie zrealizowała poprzednich planów związanych ze spalaniem odpadów, w dużej mierze z powodu sprzeciwu ludności wobec budowy nowych zakładów w okolicach ich domów. Mieszkańcy obawiają się, że spalarnie będą wytwarzały przykry zapach i uwalniały toksyczne substancje.

Władze starały się przekonywać osoby mieszkające w pobliżu planowanych zakładów przetwarzających odpady na energię, oferując im tańszą wodę, ogrzewanie i prąd. Projekty spalarni wciąż spotykają się jednak ze sprzeciwem.

W 2015 roku do demonstracji przeciwko budowie spalarni doszło w Tiencinie na północy i Szanghaju na wschodzie Chin. Dwa lata później w tej samej sprawie protestowali mieszkańcy miasta Qingyuan na południu kraju. Po tych protestach władze Qingyuanu wycofały się z budowy zakładu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE