ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsza dostawa amerykańskiej ropydotarła na Ukrainę
09.07.2019r. 13:43

Pierwsza dostawa amerykańskiej ropy dotarła do portu w Odessie. 75 tysięcy ton ropy gatunku Bakken zostało zakupione przez PJSC Ukrtatnafta i będzie przetwarzane w rafinerii w Kremenczuku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Ropę dostarczył tankowiec Wisdom Venture, pływający pod banderą Hongkongu. Kolejny tankowiec z ropą Bakken ma przybyć do Odessy w sierpniu tego roku.

Rosyjski senator Franz Klintsevich wypowiedział się sceptycznie w sieciach społecznościowych po pierwszej dostawie amerykańskiej ropy na Ukrainę.

W kwietniu tego roku rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew ogłosił, że Moskwa nakłada zakaz eksportu ropy naftowej i produktów naftowych na Ukrainę. Środki te były odpowiedzią na ograniczenia handlu z Rosją narzucone przez Kijów.
Podczas kampanii wyborczej na Ukrainie obecny prezydent Wołodymyr Zelenski powiedział, że Ukraina będzie szukać alternatywnych możliwości dostaw produktów naftowych do kraju. - Myślę, że będziemy szukać alternatywnych dostaw ropy. Może spróbujemy współpracować z krajami zachodnimi - powiedział Zelensky.

- 40 procent naszego rynku to produkty naftowe z Rosji. Konieczne jest znalezienie alternatywy, jak zorganizowanie dostaw z Polski i państw bałtyckich - dodał ukraiński ekspert ds. Energii Andrij Gerus. Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman mówił też wcześniej, że Kijów ma zamiar uniezależniać się od dostaw energii z Rosji. również o zamiarze Kijowa, by zmniejszyć zależność od rosyjskich dostaw energii.
UAWire , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE