ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pierwsi operatorzy elektrowni jądrowej Barakah w ZEA otrzymują certyfikaty od regulatora
09.07.2019r. 16:31

Federalny Urząd ds. Regulacji Jądrowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich (FANR) wydał zezwolenia pierwszej grupie operatorów do pracy w elektrowni jądrowej Barakah.

Certyfikacja 15 operatorów reaktorów, potwierdzająca ich kompetencje do obsługi elektrowni jądrowej jest kluczowym warunkiem wydania licencji na eksploatację obiektu. Według dyrektora generalnego FANR, Christera Viktorssona jest to "kamień milowy" dla programu energetyki jądrowej ZEA.

"FANR odegrał kluczową rolę w certyfikowaniu operatorów reaktorów, weryfikowaniu ich kompetencji i gotowości do obsługi elektrowni jądrowej Barakah zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, dla zapewnienia ochrony ludności i środowiska" - stwierdził Viktorsson.

Grupa ukończyła trzyletni program zkoleniowy opracowany przez EmiratesNuclear Energy Corporation (Enec) oraz jego spółkę zależną Nawah Energy Company, który został zweryfikowany i sprawdzony przez FANR. Obejmował on m.in. zdobywanie praktycznego doświadczenia w zakresie utrzymywania dyscypliny eksploatacyjnej i bezpieczeństwa jądrowego, przy czym pierwsza grupa operatorów miała możliwość odbycia szkolenia w RPA, Korei Południowej i USA, a także w ZEA.

FANR oświadczył, że co dwa lata będzie weryfikował program szkolenia odświeżającego i przypominającego wiedzę, organizowanego przez Nawah oraz warunki okresowego potwierdzania kompetencji operatora zgodnie z wymogami regulacyjnymi.
Dyrektor generalny Nawah, Mark Reddemann, powiedział: "Wiedza i szkolenie praktyczne zdobyte przez operatorów, są na najwyższym międzynarodowym poziomie i wspierają nasze celepolegające na zapewnieniu bezpiecznej eksploatacji elektrowni jądrowej w Barakah".

Cztery koreańskie reaktory APR-1400 są budowane dla Enec w Barakah, w regionie Dhafrah w Abu Zabi, przez konsorcjum kierowane przez Korean Electric Power Company (Kepco). Budowę pierwszego bloku jądrowego rozpoczęto w lipcu 2012 r., natomiast kolejnych trzech bloków odpowiednio w maju 2013 r., we wrześniu 2014 r. i we wrześniu 2015 r.

Blok Barakah 1 został ukończony w 2018 r. i jednostka przechodzi obecnie testy przed otrzymaniem zezwolenia na eksploatację, które jest konieczne przed ozpoczęciem załadunku paliwa. FANR poinformował, że wniosek o licencję operacyjną znajduje się obecnie w "końcowej fazie" przeglądu.

Stopień zawansowania budowy elektrowni Barakah wynosi obecnie ponad 93 proc.
World Nuclear News

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE