ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

E.ON zaopatrzy 3,3 mln klientów tylko w energię z OZE
10.07.2019r. 08:20

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, brytyjski oddział niemieckiego koncernu energetycznego E.ON zapowiedział, że dla wszystkich 3,3 mln gospodarstw domowych, które obsługuje na Wyspach, będzie dostarczać energię pochodzącą tylko ze źródeł odnawialnych.

Wprowadzenie dostaw wyłącznie energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych ma nie wpłynąć w żaden sposób na wysokość dotychczasowych taryf, z których korzystają klienci E.ON UK.

Większość energii odnawialnej, którą brytyjski E.ON zaoferuje swoim odbiorcom, będzie pochodzić z własnych odnawialnych źródeł energii - głównie lądowych i morskich farm wiatrowych.

Swoją pierwszą farmę wiatrową brytyjski E.ON zbudował już w roku 1992, a ponadto uczestniczył w budowie pierwszej brytyjskiej farmy wiatrowej na morzu, którą uruchomiono niemal 20 lat temu.

Swoją najnowszą farmę wiatrową E.ON UK uruchomił, jako większościowy udziałowiec, trzy miesiące temu. To morska farma wiatrowa Rampion o mocy 400 MW, która znajduje się w odległości kilkunastu kilometrów od wybrzeży Sussex i ma produkowć energię w ilości odpowiadającej rocznemu zapotrzebowaniu około 350 tys. brytyjskich domów (przyjmuje się, że przeciętna konsumpcja energii w gospodarstwach domowych na Wyspach sięga 3,94 MWh/rok).

E.ON UK posiada ponadto szereg umów na zakup energii odnawialnej od zewnętrznych operatorów farm wiatrowych działających na Wyspach.
- To pierwszy krok w podróży w kierunku bardziej zrównoważonego i spersonalizowanego systemu energetycznego, ale przyszłość się na tym nie kończy. Szanse to m.in. pomoc naszym klientom w lepszym zarządzaniu energią dzięki inteligentnym, spersonalizowanym i zrównoważonym technologiom - komentuje Michael Lewis, CEO brytyjskiego E.ON.

W ten trend wpisuje się zaoferowane ostatnio przez E.ON UK preferencyjny kredyt z zerowym oprocentowaniem dla inwestycji w domowe systemy fotowoltaiczne i magazyny energii.

E.ON podkreśla, że ta oferta to odpowiedź na niedawne zakończenie stosowania w Wielkiej Brytanii systemu taryf gwarantowanych dla producentów energii z domowych systemów fotowoltaicznych.

W tych warunkach brytyjski E.ON wprowadził dodatkowo system określany jako "Solar Reward", który jest oferowany dla właścicieli nowych systemów PV, którzy nie załapali się na taryfy gwarantowane. Ten mechanizm zakłada wypłacanie przez pierwszy rok taryfy w wysokości 0,0524 GBP/kWh, ale warunek to eksport do sieci do 50 proc. produkowanej energii, a ponadto będzie mogło z niego skorzystać tylko pierwszych 500 klientów, którzy zainstalują fotowoltaikę z pomocą E.ON.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE