ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podniósł cenę docelową akcji Orlenu
10.07.2019r. 09:09

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 2 lipca, podnieśli cenę docelową PKN Orlen do 129 zł z 124,5 zł, podtrzymując rekomendację na poziomie "kupuj".

Raport wydano przy kursie 90,54 zł, a w środę około godz. 9.05 za jedną akcję spółki płacono na GPW 93,80 zł.

Zdaniem analityków, odbicie w górę dyferencjału Ural-Brent może poprawić sentyment rynkowy, jeśli utrzymają się solidne cracki paliwowe.

"W pierwszych miesiącach 2019 roku marże rafineryjne odczuły silnie niszczący wpływ bardzo niskiego dyferencjału Ural-Brent, co, w naszej ocenie, było jednym z głównych czynników warunkujących zachowanie się kursu walorów spółki w I połowie br." - podano w raporcie.

"Niedawny wzrost dyferencjału (do około 2 USD/bbl) może sugerować poprawę perspektyw w II półroczu br. Chociaż podaż zamiennika ropy typu Ural w regionie jest nadal mała (sytuacja w Iranie i Wenezueli), oczekujemy stabilizacji dyferencjału na poziomie 1,0-1,5 USD/bbl w nadchodzących miesiącach" - dodano.

Jak ocenia DM BOŚ, niższe ceny gazu powinny sprzyjać EBITDA w segmencie energii w nadchodzących miesiącach.
"Ostatnie dramatyczne spadki cen gazu nie powinny przejść bez echa, zwłaszcza że PKN - po uruchomieniu elektrociepłowni we Włocławku i Płocku - stał się największym odbiorcą gazu w Polsce (rocznie 3 mld m sześc. gazu). Zgodnie z naszymi szacunkami, aktywa energetyczne spółki prawdopodobnie podwyższą EBITDA w 2019 roku PKN Orlen nawet o 400 mln zł, głównie w związku z niskimi cenami gazu, a pozytywne efekty będą widoczne w ostatnich 3 miesiącach br." - podano w raporcie.

W ocenie analityków, dla segmentu downstream niska baza może się stać korzystnym czynnikiem w nadchodzących kwartałach.

"Podtrzymujemy naszą ocenę, że to ze względu na wpływ planowanych i nieplanowanych prac remontowych w PTA, Anwilu, BOP, ale także w Rafinerii Płockiej wyniki segmentu petrochemicznego rozczarowały w II i III kw. 2018 roku" - napisano w raporcie.

"Biorąc pod uwagę historyczne wyniki i obecną poprawę marż petrochemicznych, oczekujemy w 2019 pozytywnego efektu rzędu 600 mln zł w odniesieniu do EBITDA w segmencie petrochemicznym w porównaniu do 2018" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE