ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył cenę docelową akcji PGNiG
10.07.2019r. 09:16

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 2 lipca, obniżyli cenę docelową PGNiG do 4,60 zł z 5 zł, podtrzymując rekomendację na poziomie "sprzedaj".

Raport wydano przy kursie 5,29 zł, a w środę około godz. 9.10 za jedną akcję spółki płacono na GPW 5,38 zł.

Zdaniem analityków, ceny gazu na rynku europejskim stanowią silny czynnik ryzyka dla spółki.
"Na ceny gazu sprzedawanego przez PGNiG największy wpływ mają prawdopodobnie ceny miesięcznych kontraktów niemieckich, które niestety obecnie znalazły się na dramatycznie niskim poziomie 10-11 USD/MWh, gdy tymczasem ceny rocznych kontraktów na 2020 oscylują wokół 20-21 USD/MWh. Przy tak dużej rozbieżności pojawia się pytanie, jaki mógłby się ustalić poziom oczekiwanych cen gazu w nadchodzących kwartałach" - podano w raporcie.

"Na razie zakładamy, że ceny miesięcznych kontraktów gazowych wzrosną już w IV kw. br. do 18 USD/MWh, a w 2020 do 19 USD/MWh i będą wspierać EBITDA spółki w segmencie wydobycia i obrotu. Jednakże jeśli założymy, że ceny pozostaną niskie, nasze prognozy będą obarczone oddolnym ryzykiem. Kłopot w tym, że w oparciu o nasze obecne założenia EBITDA spółki na lata wyniesie zaledwie 5,4-5,3 zł, co już implikuje stosunkowo wysokie wskaźniki P/E" - dodano.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE