ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy rosną, po mocnych spadkach zapasów w USA
10.07.2019r. 09:29

Ceny ropy w USA rosną, po tym jak w raporcie API podano, że amerykańskie zapasy ropy mocno spadły, a perspektywy wzrostu podaży hamowane są przez rosnące napięcia na Bliskim Wschodzie.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58,82 USD, po zwyżce ceny o 1,25 proc. Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 64,96 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 1,75 proc.

Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy w USA spadły w ubiegłym tygodniu aż o 8,13 mln baryłek. Tymczasem analitycy spodziewali się ich spadku o 2,9 mln baryłek.

"Ceny są teraz doskonale zrównoważone, ponieważ inwestorzy oczekują nowych bodźców" - powiedział Fawad Razaqzada, analityk techniczny w FOREX.com.

"Spadające zapasy amerykańskie i wzajemne podżeganie do wojny torują drogę bykom do powrotu. (...) Mimo to nadal istnieją spore obawy o spadek popytu na surowce" - powiedział Howie Lee, ekonomista w Oversea-Chinese Banking.

Na zwyżki cen ropy w USA miała też wpływ ewakuacja i zamknięcia produkcji w Zatoce Meksykańskiej, ponieważ tropikalne huragany mogą uderzyć w wybrzeże USA w środę lub czwartek.
Rząd USA opracował plan, który przewiduje, że siły zbrojne międzynarodowej koalicji będą strzegły strategicznych szlaków żeglugowych w pobliżu Iranu i Jemenu - oświadczył we wtorek przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA gen. Joseph Dunford.

"Prowadzimy obecnie konsultacje z wieloma państwami w celu ustalenia, czy będziemy mogli stworzyć koalicję, która zapewniłaby swobodę żeglugi zarówno w cieśninie Ormuz jak i Bab-el-Mandeb - powiedział Dunford.

Inwestorzy czekają na wystąpienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome'a Powella w tym tygodniu oraz publikację minutes z ostatniego posiedzenia Fedu.

W tym tygodniu nastąpią przesłuchania prezesa Fedu Jerome'a Powella w Kongresie. W środę Powell będzie zeznawał przed komisją ds. usług finansowych Izby Reprezentantów, a w czwartek przed komisją bankową Kongresu.

"Inwestorzy czekają, aby przekonać się, jaką decyzję Fed może być skłonny podjąć" - powiedział Sungchil Will Yun, analityk rynku paliw HI Investment & Futures Corp w Seulu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE