ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dolnośląskie. 16 samorządów wspiera obsługę rządowego programu "Czyste Powietrze"
10.07.2019r. 19:18

16 samorządów z Dolnego Śląska przystąpiło do programu "Czyste Powietrze", dzięki któremu mieszkańcy pozyskują pieniądze m.in. na wymianę starych, węglowych pieców i ocieplenie domów. Przyznano już na to 24 mln zł dotacji.

16 samorządów podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i przystąpiło do programu.

Porozumienia podpisali włodarze gmin uzdrowiskowych: Polanica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Szczawno-Zdrój i Duszniki-Zdrój oraz samorządowcy z Dobroszyc, Szklarskiej Poręby, Chojnowa, Podgórzyna, Głuszycy, Bierutowa, Zgorzelca, Gaworzyc, Nowogrodźca, Udanina, Grębocic i Zawoni.

"Zapraszam wszystkie dolnośląskie samorządy do włączenia się w obsługę tego ważnego dla mieszkańców programu" - powiedział cytowany w przesłanym PAP komunikacie Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

W ramach zawartej umowy, samorządy będą m.in. udzielać informacji i pomagać mieszkańcom w wypełnianiu wniosków. Zajmą się również ich oceną i weryfikacją. Gminy będą przyjmowały wnioski oraz ich ewentualne korekty, dokonają również ich oceny i weryfikacji.
"+Czyste Powietrze+ to kompleksowy program, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych, mogą nie tylko wymienić przestarzałe piece m.in. na kotły gazowe czy pompy ciepła, ale i pozyskać pieniądze na ocieplenie swoich domów oraz wymianę okien i drzwi. W efekcie program przyczyni się do poprawy czystości powietrza, ale i przyniesie oszczędności dla kieszeni zwykłego Kowalskiego, który będzie płacił mniej za ogrzewanie"- mówi Kasztelowicz.

"Od jesieni ub. roku, kiedy program został uruchomiony działają cztery punkty obsługi klienta programu "Czyste Powietrze", prowadzone przez WFOŚiGW we Wrocławiu w: stolicy regionu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy. Teraz liczba takich punktów będzie rosła, wraz z przystępowaniem kolejnych samorządów do obsługi programu" - napisano w komunikacie.

Jak podano, na portalu beneficjenta jest zalogowanych ponad 11 tysięcy osób, to potencjalni beneficjenci programu "Czyste Powietrze". Do WFOŚiGW we Wrocławiu wpłynęło 3,2 tys. wniosków, z których rozpatrzono 1,9 tys. Przyznane dofinansowanie to kwota blisko 24 mln zł. Fundusz podpisał 721 umów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE