ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trigon DM: ceny gazu mogą odbić w IV kwartale
11.07.2019r. 12:46

Ceny gazu mogą odbić w czwartym kwartale tego roku - oceniają analitycy Trigon DM.

"Załamanie cen gazu w Europie w efekcie napływu podaży LNG z USA w ostatnich miesiącach wpływa nie tylko na zyski z upstreamu i tradingu w PGNIG, ale i na marże na nawozach oraz pozycję konkurencyjną w Ciechu przy kontraktacji cen sody. Uważamy, że rynek może zaczynać +przyzwyczajać się+ do rekordowo niskich cen surowca, co według nas jest błędnym podejściem, a nasza teza o prawdopodobnym odbiciu cen może się zmaterializować w 4Q19r. Widzimy potencjał do: 1) krótkoterminowego przeważania Grupy Azoty i zamknięcia pozycji przy większej zmianie ceny gazu, 2) akumulacji walorów PGNIG, w oczekiwaniu na istotną poprawę wyników w kolejnych latach, 3) i do kupna akcji Ciech, po zdyskontowaniu przez kurs wszystkich obecnych ryzyk i z szansą na wzrostową ścieżkę wyników w segmentach wysokomarżowych od kolejnego roku" - napisano w raporcie. Analitycy rekomendują kupno walorów PGNiG, z ceną docelową 6 zł. Dla Ciechu Trigon ma rekomendację "kupuj" z ceną docelową 46,8 zł, a dla Grupy Azoty rekomendację "trzymaj" i cenę docelową 47,5 zł.

Depesza jest skrótem rekomendacji Trigon DM, której autorem jest Michał Kozak. W załączniku zamieszczamy plik PDF z wymaganymi prawem informacjami Trigon DM.
Raport po raz pierwszy został rozpowszechniony 4 lipca, o godz. 8:55.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE