ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Drastyczny spadek przychodów Gazpromu w drugim kwartale
11.07.2019r. 15:14

Przychody Gazpromu z eksportu gazu w spadły II kwartale 2019 roku o 40 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem i wyniosły 8,7 mld dolarów. W ujęciu rok do roku Gazprom także notuje spadki przychodów z eksportu gazu. To efekt spadku cen surowca - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według szacunków rosyjskiego Banku Centralnego przychody Gazpromu z eksportu gazu w drugim kwartale 2019 roku spadły o 38 procent z kwartału na kwartał do 8,7 mld dolarów z 14,1 mld dolarów. Przez pół roku obserwuje się ujemną tendencję. W maju eksport gazu wyniósł 15,7 mld metrów sześciennych (co oznacza spadek o 2,8 procent) na łączną kwotę 2,8 mld USD, czyli o 8,9 procent niższą niż w kwietniu 2019 roku.

Przychody z eksportu gazu w okresie styczeń-czerwiec (szacunki Banku Centralnego) z 2019 roku spadły o 3,8 procent rok do roku do 22,8 mld USD. Wcześniej rosyjska Federalna Służba Celna opublikowała dane o przychodach Gazpromu z eksportu gazu. W okresie styczeń-maj 2019 roku spadły one o 0,7 procent w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku i wyniosły 20,1 mld dolarów. W badanym okresie fizyczny eksport gazu zmniejszył się o 4,7 procent i wyniósł 93,4 mld m sześc.
Szefowa Gazprom Export Jelena Burmistrowa informowała wcześniej, że Gazprom może utrzymać eksport do Europy na poziomie 200 miliardów metrów sześciennych. W 2019 roku Gazprom planuje wydobycie 495,1 mld metrów sześciennych gazu, ale możliwe jest skorygowanie tych kalkulacji.

W zeszłym roku Gazprom zwiększył wydobycie gazu o 5,4 procent do 497,6 mld metrów sześciennych, a eksport gazu wzrósł o 4 procent, do 201,8 mld metrów sześciennych. W 2017 roku produkcja przedsiębiorstwa wyniosła 472 mld metrów sześciennych, a eksport - 194,4 mld metrów sześciennych.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE