ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen wesprze lokalne inicjatywy społeczne w ramach programu "Moje Miejsce na Ziemi"
12.07.2019r. 11:03

Fundacja "Orlen Dar-Serca" rozpoczęła nabór wniosków do drugiej edycji programu dla społeczności lokalnych - "Moje Miejsce na Ziemi". Do 9 września br. organizacje pozarządowe i instytucje samorządowe z całej Polski mogą składać wnioski o dofinansowanie pomysłów na działania w swoich regionach. W tym roku na największy program grantowy PKN Orlen przeznaczone zostaną 2 miliony złotych.

Granty w wysokości 4 000, 7 500, 10 000 i 15 000 zł Fundacja "Orlen Dar-Serca" przyzna na realizację projektów związanych z: ekologią, sportem, promocją zdrowego trybu życia, przeciwdziałaniem wykluczeniu, bezpieczeństwem, edukacją, zachowaniem dziedzictwa historycznego oraz kulturą i sztuką. O wsparcie wnioskować mogą organizacje pozarządowe, szkoły, przedszkola, biblioteki czy instytucje kultury.

Pierwsza edycja programu pokazała nam, ile wartościowych inicjatyw społecznych realizowanych jest w Polsce każdego dnia. Poznaliśmy wiele niebanalnych projektów i spotkaliśmy niezwykłych lokalnych liderów- ludzi zaangażowanych, z ponadprzeciętną motywacją i pomysłami, jak zmieniać swoje otoczenie na lepsze. - PKN Orlen wspólnie z Fundacją "Orlen Dar-Serca" dołoży wszelkich starań, by pomóc im te pomysły zrealizować - mówi Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem PKN Orlen.

Najlepsze inicjatywy tej edycji wybierze specjalna komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Fundacji "Orlen Dar-Serca" i PKN Orlen. Szansę na zdobycie grantu będą miały przede wszystkim projekty wyróżniające się oryginalnością, które w największym stopniu przyczynią się do wprowadzenia pozytywnych zmian w lokalnym otoczeniu i zaktywizują mieszkańców do wspólnego działania. Zwycięskie projekty trzeba będzie zrealizować w terminie od 1 października 2019 r. do 14 czerwca 2020 r.

Programowi "Moje Miejsce na Ziemi" będzie towarzyszyło 50 spotkań na stacjach paliw Orlen w całej Polsce, podczas których mieszkańcy będą mogli bliżej poznać zasady udziału w projekcie, skonsultować swoje pomysły z ekspertami, a także wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez Fundację.

Pierwsza edycja "Mojego miejsca na Ziemi" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zaledwie w ciągu dwóch tygodni złożonych zostało ponad 1000 wniosków. Finansowym wsparciem objęto blisko 300 projektów. Program zebrał również bardzo pozytywne opinie wśród lokalnych społeczności, które doceniły m.in. prosty i przyjazny formularz wniosku, brak konieczności posiadania wkładu własnego oraz szeroki zakres tematów, których dotyczyć może projekt. Szczegóły programu dostępne są na stronie: http://www.orlendarserca.pl/

PKN Orlen wspólnie z Fundacją "Orlen Dar-Serca" od wielu lat wspiera społeczności lokalne na terenie całej Polski. Realizuje m.in. program pomocy strażom pożarnym. W ubiegłym roku 360 jednostek otrzymało rekordowe w historii programu dofinansowanie - łącznie ponad 2 mln zł. Fundacja pomaga też dzieciom z rodzinnych domów dziecka, organizując im m.in. wakacje nad polskim morzem. Wspiera także młodych ludzi w edukacji poprzez programy stypendialne dla uzdolnionej młodzieży i studentów (m.in. program stypendialny Bona Fide), a także stypendia specjalne (m.in. "Stypendium dla Rodaka" dla studentów pochodzących z kresów wschodnich, a mających polskie korzenie).
Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE