ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Koalicja Obywatelska chce zliberalizować rynki gazu i energii
12.07.2019r. 11:45

Koalicja Obywatelska chce zliberalizować rynek gazu i energetyczny. Chce też postawić na energetykę rozproszoną - poinformował główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca.

"Chcemy zliberalizować, uwolnić nie tylko rynek paliwowy, ale także rynek gazu, rynek energetyczny" - powiedział dziennikarzom Rzońca w kuluarach Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej.
"W jaki sposób możemy zapewnić pewność dostaw, a jednocześnie zapewnić czyste powietrze w naszym kraju? Nawet, gdyby nam zależało tylko na pewności dostaw, a zależy nam na tych dwóch rzeczach, to jedyną opcją byłoby rozwijanie energetyki rozproszonej. Musimy postawić na energetykę rozproszoną, musimy postawić na to, żeby w wytwarzanie energii mógł inwestować każdy, kto ma sensowny projekt, a nie tylko wielkie spółki energetyczne, które już nie mają z czego inwestować" - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 13.07.2019r. 11:56
Tylko decentralizacja,demonopolizacja, dekarbonizacja energetyki może powstrzymać wysokie podwyżki cen energii takie jak o 71% dla Rzeszowa. Dlatego energetyka rozproszona powinna obejmować nie tylko prosumentów domowych ale też wszystkich którzy chcą inwestować w spółdzielnie energetyczne, spółki gminne i firmy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE