ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Obajtek: Pomysł wstrzymania fuzji Orlen-Lotos to gra polityczna
12.07.2019r. 15:24

Prezes PKN Orlen odniósł się do pomysłu zatrzymania fuzji jego spółki z Grupą Lotos wysuniętego podczas konwencji programowej Koalicji Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Koalicja Obywatelska (KO) proponuje program "Monopolom stop", w związku z którym PKN Orlen i Lotos powinny ze sobą konkurować. Jeśli KO wygra wybory, fuzji tych firm nie będzie - powiedział dziennikarzom główny ekonomista Platformy Obywatelskiej Andrzej Rzońca. Jego propozycja została szybko skomentowana przez prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka związanego z rządzącym Prawem i Sprawiedliwością.
- Aby zbić kapitał polityczny Platforma Obywatelska jest gotowa poświęcić dobro polskiej gospodarki. Warto pamiętać, że zysk PKN Orlen w ciągu ostatnich trzech lat był ponad sześciokrotnie wyższy niż w ciągu ośmiu lat rządów poprzedniej ekipy - napisał na Twitterze. - Fuzja PKN Orlen-Grupa Lotos jest korzystna dla obu firm, Pomorza i polskiej gospodarki. Warto myśleć o niej w szerszym, niż tylko polityczny, kontekście. Europa proces konsolidacji sektora paliwowego ma już dawno za sobą i my również musimy wzmacniać naszą pozycję konkurencyjną - dodał.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: Kijo 13.07.2019r. 12:34
No i tutaj akurat ma rację. Jeśli Orlen chce być potentatem w tej części Europy musi wykupić mniejszych graczy na rynku lokalnym.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 14.07.2019r. 10:52
Każdy monopol szkodzi nie tylko konsumentom ale i całej gospodarce. Tanie paliwo obok energii to są podstawy wzrostu gospodarczego i konkurencyjności każdej nowoczesnej gospodarki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kijo 15.07.2019r. 08:02
Tylko zauważ, że na polskim rynku mamy też stacje zagraniczne, którym raczej nie grozi wykupienie przez Orlen.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 15.07.2019r. 09:33
To powiedz gdzie te stacje zagraniczne kupują paliwo? Z Orlenu i Lotosu bo nie przywożą go samolotami.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE