ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie gminy przyjmą wnioski w sprawie programu czyste powietrze
12.07.2019r. 17:04

Wielkopolanie zainteresowani dofinansowaniem do wymiany starego pieca będą mogli załatwić formalności we własnej gminie. Możliwość taką przewiduje porozumienie samorządów z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W piątek porozumienia o współpracy z WFOŚiGW w Poznaniu w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze odebrało blisko 60 samorządowców z Wielkopolski. Dokumenty przekazywali wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wspólnie z prezesem Funduszu Jolantą Ratajczak.

Jak podkreślił wojewoda, najważniejszym celem programu czyste powietrze jest zmniejszenie emisji do atmosfery substancji szkodliwych, które powstają wskutek spalania słabej jakości paliwa służącego do ogrzewania domów jednorodzinnych.

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu podkreśliło, że w ramach programu można uzyskać dofinansowanie na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na bardziej ekologiczne i nowoczesne. Inwestycje, które mogą być dofinansowane, pozwalają zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie nawet o 40 proc.
Zgodnie z założeniami porozumienia to gminy będą przyjmować teraz klientów ze swojego terenu, zainteresowanych modernizacją kotłowni czy termomodernizacją budynku.

"Wszystkie formalności będzie można zrealizować w gminie, która wesprze formalnie i merytorycznie mieszkańca zainteresowanego programem. Dzięki naszej współpracy z samorządem, będzie można na miejscu skorzystać z konsultacji i wsparcia przy wypełnianiu wniosków" - powiedziała Jolanta Ratajczak.

Na realizację programu w tym roku budżetowym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma blisko 90 mln zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE