ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent Rzeszowa napisał list do premiera ws. cen energii elektrycznej
12.07.2019r. 17:31

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego ws. podwyżek cen energii elektrycznej. PGE Obrót zaproponowało miejskiej spółce podwyżkę o 71 proc. Nie godzimy się na to, aby proponowano nam tak drastyczne podwyżki - powiedział Ferenc. PGE Obrót odpowiada, że to dopiero początek negocjacji.

W piątek na konferencji prasowej w Rzeszowie Ferenc poinformował, że PGE Obrót chce podwyższyć w przyszłym roku cenę energii elektrycznej dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) o 71 proc. MPWiK jest spółką, która odpowiada za dostarczanie wody oraz odbiór ścieków.

"Taka podwyżka spowoduje znaczny wzrost opłat dla mieszkańców. Nie godzimy się na to" - dodał prezydent, który napisał list w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

W liście można przeczytać, że tak "wysokie i niczym nieuzasadnione podwyżki cen energii elektrycznej godzą w interesy ekonomiczne Miasta Rzeszowa, a w konsekwencji dotykają jego Mieszkańców".

"Mieszkańcy nie powinni ponosić ciężaru nieodpowiedzialnej polityki cenowej koncernu PGE Obrót i tym samym partycypować w opłacaniu niezwykle wysokich wynagrodzeń prezesów państwowych spółek. Roczne zarobki zarządu państwowego koncernu energetycznego PGE Polska Grupa Energetyczna wynosiły: prezes 1,185 mln zł, wiceprezesi 1,01 i 1,45 mln zł. Zwracam się do Pana Premiera z prośbą o podjęcia działań mających na celu ochronę samorządu terytorialnego przed nieuczciwymi praktykami spółek państwowych" - napisał Ferenc.
Obecny na konferencji prezes MPWiK Rzeszów Robert Nędza podkreślił, że w stolicy Podkarpacia ceny wody i ścieków są jedne z najniższych w kraju. "I chcielibyśmy takie ceny utrzymać. Niestety może być to trudne, ponieważ otrzymaliśmy ofertę z PGE Obrót, która przewiduje, że ceny prądu mogą wzrosnąć aż o 71 proc. Taka podwyżka, bez żadnego uzasadnienia jest niedopuszczalna" - uważa Nędza.

Zdaniem wiceprezydenta Rzeszowa Marka Ustrobińskiego, tak duże podwyżki odczują nie tylko mieszkańcy, ale także firmy, które korzystają z wody oraz odprowadzają ścieki. "Mamy nadzieję, że być może ta kwestia zostanie przemyślana i jeszcze usiądziemy do stołu, aby rozmawiać o cenach niższych od tych, które teraz nam się proponuje" - zaznaczył wiceprezydent.

Rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski powiedział PAP, że to MPWiK poprosił spółkę o wstępną ofertę sprzedaży energii elektrycznej na lata 2020-2021. "Po to, aby zacząć rozmowy i skorzystać z doradztwa w zakresie funkcjonowania rynku energii" - dodał.

Zdaniem Majewskiego, MPWiK zwrócił się z taką prośbą, ponieważ jest zadowolony z partnerstwa biznesowego realizowanego z PGE Obrót. "Rozmowy, które się rozpoczęły, mają na celu określenie jak najlepszych warunków dla klienta, możliwych w obecnej sytuacji rynkowej. 71 proc. o których mówią przedstawiciele Ratusza, to efektowna liczba, która jednak w żaden sposób nie oddaje prawdziwego obrazu realiów rynkowych, które obowiązują zarówno sprzedawcę jak i klienta" - uważa Majewski.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ja cie nie moge. 15.07.2019r. 10:02
Ludzie listy piszą.
Prezydenci też ludzie.
Poczta Polska ma robotę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE