ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Homeltransnafta: Białoruski system Przyjaźni został oczyszczony
12.07.2019r. 20:59

Homeltransnafta, białoruski operator rurociągu Przyjaźń, poinformował o oczyszczeniu systemu z brudnej ropy - poinformowała agencja państwowa BiełTA, powołując się na przedsiębiorstwo.

"Wszystkie działania w zakresie usunięcia ropy niespełniającej norm w rurociągach magistralnych i zbiornikach na terytorium Białorusi zostały zakończone 11 lipca. 12 lipca do godz. 13 rurociąg od granicy kraju do węzła w rosyjskiej Unieczy został oczyszczony" - poinformowała Homeltransnafta w piątek w komunikacie.

Tym samym białoruski operator zrealizował założenia "mapy drogowej" dotyczące oczyszczenia rurociągu i przemieszczenia "brudnej" ropy do Rosji wcześniej niż przewidywał grafik - podano.

19 kwietnia poinformowano, że rurociągiem Przyjaźń płynie przez Białoruś w kierunku zachodnim zanieczyszczona ropa; w surowcu wykryto przekroczenie norm chlorków organicznych. Białoruskie rafinerie ograniczyły produkcję paliw o 50 proc. Tranzyt ropy wstrzymały czasowo polski PERN, ukraińska Ukrtransnafta, a także białoruski operator.
Białoruska agencja poinformowała, że na sobotę planowane jest spotkanie białoruskiego wicepremiera Ihara Laszenki z wicepremierem Rosji Dmitrijem Kozakiem, w czasie którego omawiane będą kwestie dotyczące ropy.

Wcześniej Homeltransnafta zapowiadała, że w ramach rekompensaty strat poniesionych z powodu zanieczyszczenia rurociągu, możliwe jest zwiększenie opłat za tranzyt rosyjskiej ropy przez Białoruś o 21,7 proc.

W piątek TASS cytował wicepremiera Kozaka, który oświadczył, że Rosja uważa żądania Białorusi za uzasadnione, jednak proponowana podwyżka jest zbyt duża. Jak powiedział Kozak, Moskwa jest gotowa na rozmowy o stopniowym wyrównaniu taryf tranzytowych w Rosji i Białorusi i chce zaproponować "kompromisowe rozwiązanie".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE