ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

MAE: nadwyżka ropy w 2020 r. nawet po przedłużenie porozumienia naftowego
15.07.2019r. 07:09

Według Międzynarodowej Agencji Energii nawet przedłużenie porozumienia naftowego OPEC+ nie usunie nadwyżki ropy spodziewanej na rynku w 2020 roku. Powodem ma być kryzys gospodarczy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Przedłużenie porozumienia do marca 2020 roku nie zmienia przewidywania pojawienia się nadwyżki na rynku. Przy podaży z OPEC na poziomie 30 mln baryłek dziennie zapasy ropy pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku mogą wzrosnąć o 136 mln baryłek netto. Zapotrzebowanie na ten surowiec może jednak spaść do 28 mln baryłek dziennie na początku przyszłego roku.
MAE przewiduje spadek rozwoju gospodarczego na świecie, który przełoży się na mniejsze zapotrzebowanie na ropę. Jednak ceny ropy mogą wesprzeć wzrost gospodarczy, bo przy utrzymaniu obecnych trendów mają być w drugiej połowie 2019 roku niższe o 8 procent niż w analogicznym okresie zeszłego roku. MAE zastrzega, że cena ropy nie odzwierciedla obecnie napięcia na arenie międzynarodowej, a rynek pozostaje spokojny.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE