ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Energia Odnawialna inwestuje w innowacyjny projekt oparty o koncepcję wodorową
15.07.2019r. 10:30

PGE Energia Odnawialna przygotowuje się do uruchomienia pilotażowego projektu badawczo-rozwojowego polegającego na budowie innowacyjnej hybrydowej instalacji opartej o koncepcję power-to-gas (P2G) zintegrowanej z Farmą Wiatrową Lotnisko. Instalacja o mocy nie większej niż 0,5 MW składać będzie się z unikalnego na skalę światową modułu metanizacyjnego oraz innowacyjnego elektrolizera służącego do produkcji wodoru i tlenu.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 15.07.2019r. 12:47
Chora koncepcja. Zielona energia skierowana do sieci natychmiast wypiera z niej węgiel. Zielona energia skierowana do elektrolizy podlega stracie w procesie elektrolizy, a potem zresztą kolejnej w procesie zwykłego spalania wodoru, lub zresztą "niezwykłego" w ogniwie chemicznym też. Bardzo mi miło, gdy zielona energia zostaje kierowana do szeregu "nowatorskich" silnie stratnych procesów magazynowania i przeróbki, bo w tym czasie zarabiają górnicy. No i kiedy są te osławione nadwyżki zielonej energii - w czasie wichur w Boże Narodzenie nazbieramy wodoru na pozostałe 360 dni ? Nie dość, że wiatru mamy 27 %, fotowolt 11 %, to jeszcze połowa tego ma się stracić w procesach konwersji prąd-wodór-prąd ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 15.07.2019r. 18:48
Szkoda czasu na czytanie wypowiedzi
amatorów energetyki.
Na temat energetyki winni
wypowiadać się fachowcy
mający ukończone studia na politechnice
i doświadczenie zawodowe .
Obecnie w sprawie energetyki
wypowiadają sie biedronie, zieloni,
historycy, politolodzy i.t.d.
Szkoda czasu na czytanie
takich głupot.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: JJ 16.07.2019r. 10:49
Przy dużej, jak to się mówi, penetracji źródeł odnawialnych nadwyżki energii są faktem, czego dowodem są ujemne ceny energii pojawiające się już regularnie na rynku np. w Niemczech. Ujemna cena energii oznacza, że elektrownia konwencjonalna musi płacić za to, że nie zostanie odstawiona z ruchu. Dla inwestorów ujemna cena oznacza, że nie są w stanie spłacać kredytów za wdrożone projekty. Badania wykazały np. dla Wielkiej Brytanii, że przy pokryciu 60% potrzeb ze źródeł odnawialnych 30% dostępnej rocznej produkcji tych źródeł będzie tracone z powodu konieczności wprowadzania ograniczeń ruchowych.
Stąd koncepcja P2G lub P2X (Power to Gas/Power to X). Zamiana, z dowolną sprawnością, nadwyżki energii na gaz (wodór) czy sysntetyczne paliwo jest korzystna. Zwróćmy uwagę, jak elestyczny jest wodór, jako paliwo. Ograniczając się tylko do energetyki, może być zamieniany na energię elektryczną w ogniwach paliwowych, ale również wstrzykiwany do istniejących gazociągów i magazynowany na wielką skalę w magazynach gazu, np. w wyeksploatowanych złożach. Istniejące w Dani 2 magazyny mogą pomieścić wodór pokrywający zapotrzebowanie energetyczne kraju na 1/3 roku.
Era wodoru w energetyce właśnie się zaczęłą - to fakt. Proszę spojrzeć choćby na projekt North Sea Wind Power Hub (https://northseawindpowerhub.eu/project/).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE