ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Spotkanie informacyjne na temat nowych procedur dla OSDn i OSDp
15.07.2019r. 15:42

W sierpniu i wrześniu zaczną obowiązywać odpowiednio zapisy kodeksu sieci NC DC, zawierające wymogi dotyczące przyłączania nowych odbiorów do sieci oraz NC HVDC zawierające wymogi dotyczące przyłączania do sieci systemów wysokiego napięcia prądu stałego oraz modułów parku energii z podłączeniem prądu stałego. Spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 6 sierpnia 2019 r. w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Będzie to kolejne wydarzenie z cyklu spotkań otwartych i konsultacji dotyczących kodeksów sieci.

Zgłoszenia na spotkanie przyjmowane będą do 30 lipca br. poprzez formularz na stronie internetowej pod adresem: http://konsultacje.pse-online.pl/ptpiree/

We wrześniu 2016 r. weszły w życie rozporządzenia Komisji Europejskiej:
- 2016/1388 - ustanawiające kodeks sieci dotyczący przyłączenia odbioru (NC DC) - zacznie obowiązywać od 18 sierpnia 2019 r.
- 2016/1447- ustanawiające kodeks sieci określający wymogi dotyczące przyłączenia do sieci systemów wysokiego napięcia prądu stałego oraz modułów parku energii z podłączeniem prądu stałego (NC HVDC) - zacznie obowiązywać od 8 września 2019 r.

Od 18 sierpnia 2019 r. wszystkie nowe instalacje odbiorcze przyłączone do systemu przesyłowego, instalacje dystrybucyjne przyłączone do systemu przesyłowego, systemy dystrybucyjne, w tym zamknięte systemy dystrybucyjne oraz jednostki odbiorcze wykorzystywane przez instalację odbiorczą lub zamknięty system dystrybucyjny do świadczenia usług regulacji zapotrzebowania na rzecz właściwych operatorów systemów i OSP zdefiniowane w rozporządzeniu, a także - w przypadkach określonych w NC DC - odbiory modernizowane, będą musiały spełniać nowe wymogi i stosować się do nowych zasad przyłączania do sieci.

Analogicznie od 8 września 2019 r. wszystkie nowe przyłączone do sieci systemy wysokiego napięcia prądu stałego oraz moduły parku energii z podłączeniem prądu stałego zdefiniowane w rozporządzeniu, a także w przypadkach określonych w NC HVDC systemy i moduły modernizowane, będą musiały spełniać nowe wymogi i stosować się do nowych zasad przyłączania do sieci.

Proces wdrażania kodeksów sieci NC DC i NC HVDC wymagał podjęcia na poziomie krajowym szeregu działań przez operatora systemu przesyłowego i operatorów systemów dystrybucyjnych. Wymagane kodeksem działania związane z opracowaniem szczegółowych wymagań ogólnego stosowania były konsultowane z interesariuszami, zostały przekazane i następnie zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w wymaganych ramach czasowych. Oprócz dokumentów zatwierdzanych przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, operatorzy zrzeszeni w PTPiREE przygotowali inne dokumenty i procedury wdrażające postanowienia kodeksów sieci NC DC i NC HVDC, które regulują zasady przyłączania i będą stosowane w odniesieniu do podmiotów przyłączanych do sieci od 18 sierpnia (NC DC) oraz 8 września 2019 r. (NC HVDC).

W imieniu operatorów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, zapraszamy na nieodpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 sierpnia o godz. 11.00 w siedzibie PSE S.A. w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej 165. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nowe procedury opracowane przez członków PTPiREE określone w Rozporządzeniach 2016/1388 oraz 2016/1447.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli:
• OSDn,
• OSDp,
• instalacji odbiorczych przyłączonych do systemu przesyłowego,
• podmiotów zainteresowanych przyłączaniem do sieci systemów wysokiego napięcia prądu stałego (systemów HVDC),
• podmiotów zainteresowanych przyłączaniem do sieci modułów parku energii z podłączeniem prądu stałego,
• Ministerstwa Energii i Urzędu Regulacji Energetyki.

Zgłoszenia do 30 lipca br. - formularz zgłoszeniowy http://konsultacje.pse-online.pl/ptpiree/

Szczegółowe informacje: Rafał Świstak, e-mail:swistak@ptpiree.pl
PTPiREE
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE