ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył cenę docelową dla JSW
17.07.2019r. 09:07

Analitycy DM BOŚ obniżyli cenę docelową dla akcji JSW do 88 zł z 90 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj".

W dniu przygotowania raportu kurs akcji JSW wyniósł 44,88 zł.

"W I poł. br. kurs akcji JSW zachowywał się wyraźnie gorzej od indeksów giełdowych, a to dlatego, naszym zdaniem, że rynek dyskontuje jednocześnie kilka czynników ryzyka. Wygląda na to, że: po pierwsze, inwestorzy obawiają się ewentualnych negatywnych skutków potencjalnego spowolnienia gospodarczego, które może w konsekwencji prowadzić do załamania cen węgla koksowego i energetycznego w skali globalnej; po drugie, biorą pod uwagę scenariusz, w którym ryzykowne projekty rządowe w połączeniu z eskalacją żądań związków zawodowych mogą wydrenować mocny bilans spółki. Wreszcie po trzecie, na wycenę walorów spółki negatywnie oddziałuje niesprawiedliwe traktowanie akcjonariuszy mniejszościowych, którzy wydają się należeć do najbardziej niedocenionych udziałowców" - napisali analitycy DM BOŚ.

Wskazali, że zasadne jest przypisywanie dyskonta do wyceny walorów spółki.
"Dodatkowo uważamy, że nie można bagatelizować wymienionego wyżej ryzyka związanego z wystąpieniem globalnego spowolnienia. Jednakże podtrzymujemy ocenę, że akcje JSW (Kupuj/Przeważaj, 12 EFV = 88,0 zł na akcję) są przesadnie tanie" - dodano.

DM BOŚ prognozuje, że JSW wypracuje w tym roku 1,2 mld zł zysku netto i 2,38 mld zł EBITDA przy przychodach na poziomie 9,96 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: sewq12 18.07.2019r. 17:36
Co za wycena !!! Dobrze aby się czujecie... ? Cena docelową to max 30 zł W tym roku 2019 pseudo analitycy od... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE