ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejne opóźnienie uruchomienia elektrowni jądrowej Olkiluoto 3
17.07.2019r. 20:22

Teollisuuden Voima Oyj (TVO), spółka prowadząca inwestycję budowy elektrowni jądrowej Olkiluoto 3 (OL3 EPR), otrzymała zaktualizowany harmonogram jej uruchomienia. Zgodnie z nim reaktor ma rozpocząć pracę w lipcu 2020 r. - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wiosną 2019 roku partner technologiczny TVO, konsorcjum Areva-Siemens poinformował, że dokona aktualizacji harmonogramu inwestycji. Według niego paliwo jądrowe ma zostać załadowane do reaktora w styczniu 2020 roku. Natomiast pierwsze podłączenie do sieci ma nastąpić w kwietniu 2020 roku. Trzy miesiące później blok rozpocznie w pracę w pełnym obciążeniu.

Poprzednia aktualizacja harmonogramu projektu została dokonana pod koniec grudnia 2018 roku. Zgodnie z nią paliwo jądrowe miało zostać zatłoczone do nowego bloku jeszcze w czerwcu tego roku, a produkcja energii miała się rozpocząć w styczniu 2020 roku. W kwietniu konsorcjum Areva-Siemens nie wykluczyło, że nastąpi kolejna aktualizacja harmonogramu projektu.
Budowę elektrowni jądrowej Olkiluoto 3 rozpoczęto w 2005 roku. Pierwotnie miała się zakończyć w 2009 roku i kosztować ok. 3,2 mld euro. Według ostatnich szacunków, koszty realizacji projektu wzrosły do ponad 8,5 mld euro.
TVO , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE