ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Dwa gorące krzesła
18.07.2019r. 05:20

dr Piotr Syryczyński
W czerwcu 2009 pojawiły się wakaty na dwóch stanowiskach kluczowych dla bezpieczeństwa energetycznego RP. Brakuje Głównego Geologa Kraju ("GGK") a także poszukiwany jest nowy Prezes URE ("P-URE"). Spróbowałem napisać raport otwarcia dla tych dwóch gorących krzeseł.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 18.07.2019r. 12:02
"Dotacje do tworzenia wolnego rynku" - nie wiem, czy to zakłamanie, czy makiawelizm, ale jedynym komentarzem powinna być swojska inwektywa. Bo nie wiem, jak inaczej nazwać dotacje do OZE w celu podkopywania monopolistycznych, acz o połowę tańszych elektrowni państwowych. To jest dobra pora, żeby rozważyć energetyczny polexit, tj. wypowiedzenie BAT i CO2. Strata żadna, bo przy poparciu 1:27 i tak zabiorą nam połowę subwencji, więc bardziej już nas ukarać nie mogą. Będzie trochę krzyku, a potem po prostu będzie normalizacja w nowych warunkach. Odebrane w ten sposób zielonym pieniądze będzie można przeznaczyć na ekologię, tj. poprawę czystości lokalnych wód i poprawę jakości powietrza, czyli modernizację ogrzewnictwa. Oraz spokojne budowanie el.atomowych, choćby planowym, ustalonym w skali 15 lat podatkiem, co będzie wielokrotnie lepsze, niźli spekulacyjne podnoszenie CO2 o kilkaset procent w ciągu miesiąca. Jak zauważyliście również dążę do ekologii, jedynie metody inne niż unijne proponuję, i nieco zmieniam główne kierunki działania. Oczywiście komercjalizacja OZE, to podstawowy krok w celu utworzenia w ogóle rynku, bo trudno mówić o rynku, jeśli 50 % produkcji ma powstawać w wyniku interwencjonizmu w tenże.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 19.07.2019r. 13:16
Putin chce też polexitu.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zgryźliwy 22.07.2019r. 18:44
Jest zaskakujące, że najbardziej zagorzałymi przeciwnikami Rosji są obecnie prozachodni neoliberałowie. Ci to raczej powinni patrzeć na świat w kategoriach biznesowych, a nie historyczno histerycznych. Lewicy oficjalnie nie wolno dobrze mówić o Rosji ze względu na historyczne podejrzenia o komunizm. Zdrowy rozsądek w ocenie Rosji zachowują obecnie tylko środowiska dla odmiany skrajnie prawicowe, co oczywiście też nie jest dobre. Twój tekst o Putinie nie jest racjonalnym komentarzem, a ty weź pod uwagę, że wielkie kraje jednak wymagają silnego zarządzania i lata liberalnej demokracji w Rosji źle się zakończyły dla wszystkich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE