ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA lekko spadają; w tle obawy o popyt
18.07.2019r. 09:37

Ceny ropy w USA lekko spadają, do najniższego poziomu od dwóch tygodni. Według analityków dane nt. ropy w USA wzmocniły obawy o popyt w globalnej gospodarce.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 56,64 USD, po zniżce ceny o 0,08 proc. W tym tygodniu ceny ropy spadły o ok. 5 proc. Ropa Brent w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 63,61 USD za baryłkę, po spadku notowań o 0,08 proc.

Zapasy ropy naftowej w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 3,12 mln baryłek, czyli o 0,7 proc. do 455,876 mln baryłek - poinformował amerykański Departament Energii (DoE).

Rynek oczekiwał spadku zapasów o 2,7 mln baryłek.

Zapasy benzyny wzrosły w tym czasie o 3,57 mln baryłek, czyli o 1,6 proc. do 232,752 mln baryłek.

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 5,69 mln b., czyli o 4,4 proc. do 136,203 mln b. - podał DoE.
Analitycy wskazują, że większy niż oczekiwano spadek zapasów ropy mógł być spowodowany przejściem burzy tropikalnej Barry, która wstrzymała ok. 70 proc. produkcji surowca w Zatoce Meksykańskiej.

Według Stephena Innesa, partnera zarządzającego w Vanguard Markets Pte Ltd., "niższa konsumpcja ropy sprawia, że rosną obawy o globalny popyt".

"Konsumpcja benzyny jest strasznie słaba mimo tego, że amerykańscy konsumenci znajdują się w szczycie sezonu samochodowego" - dodał Stephen Innes.

Minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif oświadczył, że USA "strzeliły sobie w stopę", wychodząc z porozumienia nuklearnego z Teheranem.

W ten sposób spadło prawdopodobieństwo złagodzenia konfliktu na linii Iran-USA. We wtorek Zarif powiedział, że jego kraj nie chce wojny ze Stanami Zjednoczonymi, a sekretarz stanu USA Mike Pompeo zasugerował, że rozmowy z Iranem są możliwe, ale pod pewnymi warunkami.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE